Orman Bakanı’ndan Ziraat Mühendislerine Müjde

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu bu sene içerisinde çok sayıda ziraat mühendisi alımı gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi.

GENEL 23.03.2018, 17:53 23.03.2018, 14:54
Orman Bakanı’ndan Ziraat Mühendislerine Müjde

Meclis Komisyonunda Açıkladı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ziraat mühendisi alımlarını çok yapacaklarını Meclis komisyonunda yaptı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile alakalı kanun değişikliklerinin görüşüldüğü komisyonda Eroğlu bu müjdeyi verdi. 

Devlet Su İşleri’nden Kamil Okyay kurumlarının bünyesinde ziraat mühendisi olmamasından şikâyet etti. Bunun üzerine Orman Bakanı Eroğlu ise kendi bakanlıkları bünyesinde çok sayıda ziraat mühendisinin bulunduğunu ifade etti. Öyle ki inşaat mühendislerinin yanı sıra en çok personelin ziraat mühendisleri olduğunu ifade etti. 

Bu açıklamaların ardından bu sene daha da çok alacağız herhâlde şeklindeki sorusuna ise Bakan Eroğlu olumlu yanıt verdi. Ayrıca Tarım Reform Müdürlüğü’nde yer alan mühendislerin DSİ’ye geçecekleri de Bakan Eroğlu tarafından ifade edildi. 

DSİ’ye Kadro İhdası 
Daha önce de yayınladığımız bir habere göre DSİ bünyesine 995 kadro ihdası gerçekleştirilmişti. Bu kadro ihdası içerisinde ise en fazla pay mühendislere ayrıldı. İlk atamada 500 mühendisin atanması bekleniyor. Ancak bu mühendislerin hangi mühendislik dalından olacağı da belirsizliğini korumaktadır. Buna ilişkin bilgilendirmeler ilerleyen süreçte yayınlanacak ilanlarda yapılacaktır. Ziraat mühendisi alımı ilanları ile ilgili ayrıntılı bilgilere sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz. İlanların ne zaman yayınlanacağına ilişkin ise henüz bir bilgi bulunmamaktadır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)