Örgün Öğretim Alan Öğrenciler Hafız Olabilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokole göre örgün öğretim alan öğrenciler de hafız olabilecek.

GENEL 04.06.2019, 21:10
Örgün Öğretim Alan Öğrenciler Hafız Olabilecek

İki Eğitim Bir Arada
Hali hazırda hafız olmak isteyenler Kuran kurslarına giderek hafızlık eğitimi almaktadır. Ancak bu süre zarfında Milli Eğitim Bakanlığı’nın diğer okullarında okutulan müfredat okutulmamaktadır. Dolayısıyla öğrenciler din eğitimi alsa da fen derslerinden geride kalmaktadır. Bunun önüne geçmek için Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yeni bir protokol imzalandı. 

Bu proje kapsamında imam hatip okullarında okuyan öğrenciler aynı zamanda hafızlık eğitimi alacak. Böylelikle öğrenciler normal eğitimlerinden geride kalmayacak ve aynı zamanda hafız olabilecek. Aldıkları hafızlık belgesi ile diğer hafızlar gibi kamu kurumlarında görev yapabileceklerdir. Bunun yanı sıra mezun oldukları bölüm ile ilgili alanda da çalışma imkanına sahiptirler. 

Proje işin sadece eğitim alanı ile ilgilenmiyor. Aynı zamanda sosyal, ekonomik, kültürel ve diğer alanlarda da proje yürütülecek. Proje başarılı bir şekilde yürütülürse diğer yıllarda da devam ettirilebilir. Böylelikle Kuran Kurslarının formatlarında da değişiklik olması gündeme gelebilir. Projenin nasıl yürütüleceğine ilişkin detaylar zamanla netlik kazanacaktır. Yetkililerden herhangi bir açıklama gelmesi durumunda sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz. Böylelikle hafızlık konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlarımız doğrudan bilgi edinebilir. Hafızların hali hazırda kamuda pek çok istihdam alanı bulunduğunu da ifade etmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)