OHAL Komisyonu Yeni Kararlar Veriyor

OHAL komisyonu banka hesap hareketleri nedeniyle ihraç olan ve hakkında takipsizlik kararı verilen kişiye ret kararı verdi.

OHAL Komisyonu Yeni Kararlar Veriyor

Komisyon Savcılık Kararını Görmedi

Başvurucu 2013 yılında ev almak için katılım bankası hassasiyetinden ötürü en uygun kredi oranları olan Bank Asya’dan 59 bin TL kredi kullanmıştır. Ankara’da ev alan başvurucunun daha sonra Kastamonu Üniversitesine geçiş yapması üzerine Mart 2016’da krediyi kapatarak evini satıp taşınması gerekir. Arkadaşlarından borç para alarak kredi borcunu kapatan başvurucu krediyi kapatarak evi satar ve Kastamonu’ya taşınır. Ancak Kastamonu Üniversitesi personelin banka hareketlerini sorunlu görerek savcılığa bildirir ve kamu görevinden çıkarır.

Savcılık tarafından ihraç edilen personelin hesap hareketleri incelenir ve başvurucu da hareketlerin çağrı üzerine olmadığını ispatlar. Bunun üzerine savcılık kişi hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı verir. Başvurucu bu kararı Mayıs 2018 tarihinde OHAL Komisyonuna gönderir.

Komisyondan Güven Sarsan Hata

Başvurucu OHAL komisyonuna sunduğu delillerde hesap hareketlerini açıklamış ve sosyal medya paylaşımları ile FETÖ karşıtlığını delillendirmiştir. Hatta bir öğrencisini FETÖ yurtlarından kurtardığına dair belge de sunmuştur.

Bu hususları görmezden gelen OHAL komisyonu yalnızca banka hesap hareketlerine göre hüküm kurmuştur. Temmuz 2018’de yapılan inceleme sonucu verilen kararda banka hesap hareketleri yanlış yazılmıştır. Ayrıca savcılığın takipsizlik kararı verdiği dosyanın halen açık olduğu kararda delil olarak yer almıştır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kvfhk
Kvfhk - 11 ay Önce

Pes artık

Ggg
Ggg - 11 ay Önce

Ohal ret komisyonu

Medeni ortasac
Medeni ortasac - 10 ay Önce

İş istiyorum