OHAL Komisyonu 2 Akademisyenin Başvurularını Kabul Etti

Kamu görevinden ihraç edilen 2 akademisyen hakkında OHAL Komisyonu göreve iade kararı verdi.

GENEL 03.06.2018, 18:00
OHAL Komisyonu 2 Akademisyenin Başvurularını Kabul Etti

Rektör Adayı Olmuştu

Batman Üniversitesi’nde görev yapmakta iken ihraç edilen Prof. Dr. Tahir Nalbançılar ve Doç. Dr. Bilal Şeker görevlerine iade edildi. Batman Üniversitesi rektörlük seçimlerinde de aday olarak yer alan Nalbançılar’ın neden kamudan ihraç edildiği ise bilinmiyor. Ayrıca Batman Üniversitesi’nde görev yapmakta olan 2 akademisyen hakkında da takipsizlik kararı verildi. Bu kimselerin Üniversite Rektörü tarafından savcılığa ihbar edildiği ve ardından da görevlerinden ihraç edildikleri öğrenildi.

Kişiler hakkında isnat edilen suçlamaların mesnetsiz çıkmasının ardından savcılık tarafından takipsizlik alan akademisyenler bu sayede aklanmış oldular. 4 akademisyenden 2’si hakkında Komisyon’dan karar çıkarken diğer akademisyenler beklemeye devam ediyor.

4 akademisyen hakkında suç duyurusunda bulunan Batman Üniversitesi Rektörü Aydın Durmuş ise rektörlük görevine devam ediyor. Bu akademisyenlerin ihraç edilmesi üniversite camiası tarafından büyük bir tepki ile karşılanmış ve hatta Memur-Sen de tepki göstermişti.

OHAL Komisyonu Yeni Sisteme Geçecek

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül OHAL Komisyonu’nun yakın bir süre içerisinde yeni, sisteme geçeceğini de duyurdu. 1-2 gün içerisinde aktif hale getirilecek olan bu sistem ile başvuru yapan kimseler kararlarını ekranda görüntüleme imkanına da kavuşabilecekler. Böylelikle kararın kurumlarına gitmesi ve ardından da kendilerine gönderilmesi gibi zaman kaybedici hususlardan da kurtulmuş olacaklar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)