OGÜ Araştırma Görevlisi 4 Öğretim Üyesini Öldürdü

Eskişehir’de Osmangazi Üniversitesi bir araştırma görevlisinin 4 öğretim görevlisini öldürmesi olayıyla çalkalandı. Üniversitede bu sebeple eğitime 1 gün ara verildi.

GENEL 06.04.2018, 07:09
OGÜ Araştırma Görevlisi 4 Öğretim Üyesini Öldürdü

FETÖ İddiaları
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışan Volkan Bayer isimli şahıs 5 Nisan Perşembe günü dekan odasına silahlı bir şekilde çıktı. Asıl hedefi dekanı öldürmek olan şahıs dekanı odasında bulamayınca fakülte sekreteri ve dekan yardımcısını öldürdü. Ardından araştırma görevlisi olan SerdakÇağlak ile Yasir Armağan’ı silahla vurarak öldüren cinayet zanlısı Bayer ardından elinde silahla fakülte binasından ayrıldı. 

Olayın ardından direkt olarak polise ihbarda bulunan öğretim görevlileri zanlının yakalanmasını sağladılar. Gözaltına alınarak karakola götürülen zanlının işlemleri ise devam ediyor. 

İftiracı, Akli Dengesi Yerinde Değil
Bu olayın gerçekleşmesinin ardından açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Ayşe Aypay, Volkan Bayer’in bir iftiracı olduğunu ve birçok kişiye FETÖ iftirası attığını dile getirdi. Kendi eşine de iftira atıldığını ve bu sebeple işinden olduğunu ifade eden Aypay bu kişi hakkında defalarca şikâyet dilekçesi verdiklerini dile getirdi. Ancak gerek YÖK gerekse de Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından hiçbir işlem yapılmadığını ifade etti. 

Üniversiteden edinilen bilgilere göre zanlının iftira attığı kişilerin birçoğunun adli süreçler neticesinde aklandığı öğrenildi. Bu kişiler ise iftiraya maruz kalmaları nedeniyle bu zanlıya tazminat davası açtılar. Şahıs hakkında dekan ise akli dengesi yerinde değil açıklamalarını yaptı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)