Öğretmenler Yaz Etkinliklerine Yoğun İlgi Gösterdi

Yaz döneminde öğretmenler için sunulan ders dışı etkinliklere yoğun ilgi gösterildiği için kapsam genişliyor.

GENEL 02.09.2019, 23:11
Öğretmenler Yaz Etkinliklerine Yoğun İlgi Gösterdi

Öğretmenler Umut Vaat Ediyor
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yeni eğitim döneminin başlaması için okullarda hazırlık yapan öğretmenlere seslendi. Seminer programından ötürü okullarda toplanan öğretmenlere EBA üzerinden seslendi. Konuşmasını Elmadağ’daki bir okulun öğretmenler odasından yaptı. Böylece yeni tasarlanan öğretmen odaları da öğretmenlere gösterilmiş oldu. 

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimde yenileşme için öncelikle öğretmenlere yönelik projeler üretiyor. Bu kapsamda yaz döneminde öğretmenler için pek çok etkinlik planlandı. Eğitim öğretim dönemine yönelik etkinlik ve çalışmaların dışında, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine yönelme oldu. Bunun için doğa yürüyüşleri, diksiyon kursları, müze eğitimleri, drama, akıl ve zeka oyunları, masal anlatıcılığı gibi pek çok farklı alandan kurs ve etkinliklere yer verildi. Öğretmenler de kurslara yoğun katılım sağladı. 

Bakan Selçuk, yaz döneminde yaptıkları etkinliklere öğretmenlerin yoğun talebi olduğunu belirtti. Öğretmenlerden gelen fikirlerle yeni etkinlikler yapılmaya devam edileceğini söyledi. Bu yaz olduğu gibi bazı programların sertifikalı olarak yapılmaya devam edileceğini aktardı. Drama, yazılım geliştirme uzmanlığı, akıl ve zeka oyunları, okul yöneticiliği ve masal anlatıcılığı gibi programlarda sertifika verilmektedir. Önümüzdeki dönemde yapılacak olan sertifika programlarına halk oyunları, müzik, ritim, yapay zeka gibi mesleki gelişim programları da eklenerek devam edecek. 

Yapılan tüm bu etkinlik ve programlar arttırılarak her il ve ilçede erişim sağlanması mümkün kılınacak. Ayrıca öğretmenlerin kendi arasında sosyalleşmesini sağlamak için Türkiye öğretmenler kupası ve öğretmen konserleri gibi etkinlikler düzenlenecek. Öğretmenin eğitimi sadece okul sınırları içinde kalmayacak ve artarak devam edecektir. 

Eğitim Vizyonunun Bilançocu Açıklanacak
Eğitim alanında yapılan pek çok yenilik 2023 eğitim vizyonu kapsamında hayata geçiriliyor. Bir yılın tamamlanmasına az bir zaman kaldı. Ekim ayı geldiğinde 1 yıllık bilanço açıklanacak. Böylece hangi konuda ne aşamaya gelindiğini görme fırsatı doğacak. Ortaöğretimde yapılan gelişmelerin yanı sıra ilköğretimde de taslak bir program oluşturulacak. 

Ekim ayında raporun açıklanması ile eğitimde gelinen nokta, kaydedilen aşamalar ve yapılması gerekenler açığa kavuşacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)