Öğretmen Mülakatları İle İlgili Flaş Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olarak görev yapan Yusuf Tekin katıldığı televizyon programında öğretmen ataması sonuçlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

GENEL 01.07.2018, 18:37
Öğretmen Mülakatları İle İlgili Flaş Açıklama

Sona Gelindi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 60 bin öğretmen adayının merakla beklediği 20 bin öğretmen alımı mülakat sonuçları için önemli açıklamalarda bulundu. Geçen senelere kıyasla oldukça geç açıklanacak olan bu mülakat sonuçlarında incelemenin devam ettiğini ifade etti ve sonuçların önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacağını belirtti.

Sonuçları merakla bekleyen adaylar ise daha da heyecanlanmaya başladı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin 5 bin öğretmen alımı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Tekin, 5 bin öğretmen alımı için de sürecin sonuna geldiklerini ifade etti. Bundan sonra mülakat aşamasına geçileceğini ve daha sonra da alımın yapılacağını aktardı.

Tekin öğretmen alımlarının yanı sıra LGS sınavına ilişkin de açıklamalarda bulundu. Bu kapsamda tüm öğrencilerin bir liseye yerleşeceklerinin de sinyalini verdi. Dolayısıyla hiçbir öğrencinin açıkta kalmayacağını belirtti.

Atama bekleyen öğretmenler ise bir sonraki alımların ne zaman yapılacağını merak ediyor. Bu konuda ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ocak ayı içerisinde ilana çıkılması bekleniyor. ne kadar alım yapılacağına ilişkin de bir bilgi bulunmuyor. Ancak MEB’in eksik olan öğretmen kontenjanlarının tamamını tamamlama gibi bir niyetinin olmadığı daha önce ifade edilmişti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)