Münir Özkul Son Yolculuğuna Uğurlandı

Mahmut Hoca, Turşucu Kazım ve Yaşar Usta rolleriyle Türk toplumunun gönlünde taht kuran Münir Özkul geçtiğimiz günlerde 93 yaşında hayatını kaybetmişti.

GENEL 07.01.2018, 21:12
Münir Özkul Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sevenlerini hüzne boğan bu ölüm haberinin ardından birçok kişi taziye mesajları yayınladı. Özkul’a son vazife ise ilk olarak Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde yerine getirildi. Törende hayırla yad edilen usta sanatçı daha sonra Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlanmak üzere omuzlara alındı. Ardından İstanbul Bakırköy Aile Mezarlığı’na defnedilen Münir Özkul böylelikle aramızdan ayrılmış oldu.

Üst Düzey Katılım

Cenaze törenine siyaset, sanat, sinema, basın gruplarından üst düzey katılımlar gerçekleşti. Herkes tarafından hayırla yad edilen Özkul’un cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş da katıldı.

Eski Eşi de Katıldı

Cenaze törenine Münir Özkul’un eski eşi Suna Selen ile son eşi Umman Özkul da katıldı. Birbirlerini teselli eden Selen ve Özkul usta sanatçıyı hayırla yâd ettiler. Törene sanat dünyasından da birçok isim katıldı. Bu sanatçılar arasında İlyas Salman, Süheyl ve Behzat Uygur, Nuri Alço da yer aldı.

Duygulu konuşmaların yaşandığı törende usta sanatçının filmlerinden de kesitler paylaşıldı. Tiyatro sahnesinde yapılan törenin ardından usta sanatçı Teşvikiye Camiine alkışlarla uğurlandı. Böylelikle sanat dünyasından bir yıldız daha kaymış oldu.

Yorumlar (0)