Mübaşirler GİH'e Geçiti 110 Bin Yardımcı Hizmetler Personeli Bekliyor

Bugün Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile tüm mübaşirler genel hizmet sınıfına geçirildi.

GENEL 06.02.2019, 21:17
Mübaşirler GİH'e Geçiti 110 Bin Yardımcı Hizmetler Personeli Bekliyor

Faydaları Ne Olacak?
Yardımcı hizmetler sınıfında yer alan mübaşirler bu durumdan rahatsız olduklarını her fırsatta dile getiriyorlardı. Zira yargılama sürecinde pek çok işi yapan mübaşirler olmasa işler durma noktasına kadar gidebilir. İşte bu kadar önemli bir görevi ifa eden mübaşirler yayınlanan karar ile genel hizmetler sınıfına geçirildi.

Sınıf değişikliği ile birlikte mübaşirler doğrudan Adalet Bakanlığı'na bağlı olacak ve özlük haklarında iyileşme sağlanacak. Bu kapsamda maaşların bir miktar artması beklenirken aynı zamanda bu artış emekli aylıklarına da yansıyacaktır. Böylelikle mübaşirlerin pek çok sorunu çözüm bulmuş olacaktır.

Mübaşirlerin kadroya geçirilmesi için Adalet Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında hummalı çalışmalar yürütülmüştü. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, müjdeli haberi Meclis kürsüsünden vermişti. Son olarak düzenlemenin Resmi Gazete’de yayınlanması ile süreç sona ermiş oldu. Mübaşirler yapılan bu düzenlemeden bir hayli memnun olduklarını ifade ediyor. Bundan sonra daha güvenceli bir şekilde mesleklerini icra etmeye devam edeceklerdir. Adaletin yerini bulması adına gayret gösteren mübaşirlerin sorunlarının çözülmesi oldukça yerinde bir hamle olmuştur. Bununla birlikte diğer adliye çalışanlarının sorunları da biran evvel çözülmelidir. Ancak memnun bir çalışan kitlesi ile adaleti tam olarak tesis etmek mümkün olacaktır. Aksi takdirde işler gönülsüz bir şekilde yapılacaktır.

Kamuda 110 bin yardımcı hizmetler sınıfında çalışan kamu personeli de Genel idari Hizmetler sınıfına geçirilmek için bekliyor.

Yorumlar (3)
Hizmetli memur 1 yıl önce
O Adaletden 110 bin Yardımcı hizmetlerde çalışan
Personelede verilse daha iyi olmaz mı
hizmetli 1 yıl önce
110 bin hizmetli var adalet sadece mübaşirlere mi var
cesim aydemir 1 yıl önce
adelet mülkün temelidir 110 bin hizmetli var mülkün temeli sadece mübaşirlere verildi