MSB 99/4 Kasım Celbi askerlik yerleri, Yedek Subay ve Astsubay sonuçları!

Milli Savunma Bakanlığı askeralma işlemleriyle ilgili bir duyuru yapmıştı. Yapılan duyuruda 99/4 kasım celbiyle askere gideceklerin hem sınıflandırma sonuçlarını öğrenebileceği hem de askerlik yerlerini öğrenebileceği tarih 23 Eylül 2019 yani bugün olarak belirlenmişti. Askerlik celp yerleri için açıklama e-Devlet aracılığıyla yapılacak.

GENEL 23.09.2019, 09:59 23.09.2019, 13:53
MSB 99/4 Kasım Celbi askerlik yerleri, Yedek Subay ve Astsubay sonuçları!

99/4 Kasım celp dönemiyle askerlere gideceklerin meraklı bekleyişi devam etmektedir. Bugün açıklanması beklenen sınıflandırma ve askerlik yerlerinin öğrenilmesinde takip edilecek sayfa e-devlette Milli Savunma Bakanlığı'nın hizmetler bölümünde ASAL Sevk İşlemleri kısmında iki farklı yerden yapılacak.

Er, Yedek Subay, Yedek Astsubay adayları T.C. kimlik numaraları ve kendilerine özel belirledikleri e-devlet şifresiyle turkiye.gov.tr adresinden Milli Savunma Bakanlığının sayfasını açacaklar. 

Açılan sayfada ASAL Sevk İşlemleri bölümünde 99/4 kasım celbini bekleyen iki seçenek var. Hizmet Adı kutucuğuna kısa dönem askerler Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama, uzun dönem askerler ise Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama başlıklı linke tıklayıp hem celp yerlerini hem de sınıflandırma sonuçlarını öğrenebilecekler.

Sonuçları açıklanan 99/4 celbi Kasım 2019'da belirlenen tarihlerde belirlenen sınıflandırma sonuçlarına tabi olarak zorunlu askerlik hizmetini yerine getirecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)