Mor Beyin Nasıl Ortaya Çıkarıldı

Uzun zamandır Bylock programı listelerinde hata olduğunu söyleyenlerin bu iddiaları mor beyin ile sağlam bir zemine kavuştu. Program olmadığı halde varmış gibi mesleğinden atılan, tutuklanan ve toplumdan dışlana kişiler için şimdi rehabilite süreci başlaması gerekiyor.

GENEL 02.01.2018, 22:03
Mor Beyin Nasıl Ortaya Çıkarıldı

Peki bu mor beyin nedir, nasıl ve kimler tarafından ortaya çıkarıldı?

İşte O Süreç
İlk olarak Levent Mazılıgüney, Diyarbakır'da terörle mücadelede çalışan ve Bylock gerekçesiyle meslekten atılan ve gözaltına alınan kardeşinin suçsuzluğunu ispatlamak için araştırmalara başlamış.

Kardeşinin suçsuzluğundan emin olan Mazılıgüney, kardeşinin Bylock’a girdiği iddia edilen saatlerde operatörün dahi çekmediği yerlerde olduğunu fark ediyor. Bu gibi belirtileri kardeşinin avukatı ile konuşan Mazılıgüney, Adli Bilişim Uzmanı Hakan Erdoğan ile tanışarak ona gerekenleri anlatır. 

Erdoğan yaptığı inceleme sonucunda Mor Beyin’i keşfeder. Bu durumu Milli Savunma Bakanlığın’a iletiler. Ancak bakanlık ellerindeki tek delil olan Bylock’u çürüttükleri gerekçesiyle çalışmayla ilgilenmez ve Mazılıgüney de ihraç edilir. Hatta çalışmakta olan tek kardeşleri de ihraç edilir. 

Mazılıgüney amaçlarının Bylock’u çürütmek değil, masumları ayırt etmek olduğunu söyleyerek çalışmaya devam eder. Avukat Zerrin Gölyeri’ni program gerekçesi ile gözaltı yaşaması ile Ankara Barosu mor beyin tuzağıyla ilgilenmeye başlar. 

Mevcut Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün arkadaşı olan Avukat Ali Aktaş ile irtibata geçilmesi üzerine olay medyada da siyasette de yer bulur. Programa ilişkin tek yanlışlığın bu olmadığını söyleyen Mazılıgüney, yeni listelerin çıkması gerektiğini ifade etti. 

Yorumlar (0)