Milli Savunma Bakanı’ndan Önemli Açıklamalar

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, uzman çavuşların ve astsubayların özlük hakları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

GENEL 25.01.2019, 22:36
Milli Savunma Bakanı’ndan Önemli Açıklamalar

İyileştirmeler Yapıldı
Türk Silahlı Kuvvetleri tüm mensuplarının son derece değerli olduğunu ifade eden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, personellerin sorunlarını çözmek için çalıştıklarını da aktardı. Bu kapsamda uzman çavuşların orduevi problemine çözüm üretebilmek adına ilk etapta İstanbul ve Ankara’da orduevi inşası gerçekleştirileceğini müjdeledi. Daha önce yapılan iyileştirmeler ile lojman hakkının artırıldığını ve maaşlara da 400 lira iyileştirme yapıldığını ifade etti. 

Emekli astsubaylar ile ilgili bir çalışmanın devam ettiği de Bakan Akar’ın açıklamaları arasında yer aldı. Çalışmanın tamamlanmasının ardından gerekli açıklamaların yapılacağını da sözlerine ekledi. TEMAD Başkanı da Bakan Akar’ın personellerin sorunları ile bu denli yakından ilgilenmesi nedeniyle müteşekkir olduklarını ifade etti. 

Bakan Akar tarafından yapılan bu açıklamaların ardından gözler yapılan çalışmanın ayrıntılarına çevrildi. Ancak henüz bir ayrıntının belli olmadığını ve net bir tarihin de olmadığını belirtmek gerekir. Bakan Akar’ın açıklamalarına göre tamamlanmış olan çalışmanın kısa bir süre içerisinde kamuoyu ile paylaşılması söz konusu olacaktır. Oluşan beklentiler ise emekli astsubayların emekli maaşlarında bir iyileştirme yapılacağı yönündedir. Ancak bu iyileştirmenin ne boyutta olacağı henüz bilinmiyor. Konu ile ilgili tüm gelişmeleri ve resmi açıklamaları sitemizden takip ederek tüm detaylardan anında haberdar olabilirsiniz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@