Milli Savunma Bakanı Akar Bedelli Askerliğe Dair Açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Bedellikte gelinen son noktayı basınla paylaştı. Milyonlarca insanı ilgilendiren bedelli askerliğe dair açıklamalarda sona geldik. Yasa tasarımız hazır Cumhurbaşkanımızdan onay aldığımız zaman bedelliye dair detayları ile birlikte…

GENEL 24.04.2019, 08:29
Milli Savunma Bakanı Akar Bedelli Askerliğe Dair Açıklama

Daha önce bir çalışma başlattıklarını aktaran Milli Savunma Bakanı Akar şöyle devam ederek Sayın Cumhurbaşkanımız geneli kapsasın ve bedelli askerlik gündemimizden düşsün artık deyince çalışmalarımızı yeniden düzenleyerek son haline getirdiklerini açıkladı.

Bakan Akar milyonlarca insanın heyecan içerisinde beklediklerini biliyoruz o yüzden elimizden geldiği kadar hızlandırmaya çalışıyoruz. 2018 yılında 1993 doğumluları ve altı bireyleri kapsamakta iken sunacağımız yasa tasarısı ile artık geçen yıl veya şu yılda şöyle yapılmıştı diye bir şey yok artık. Çünkü bedelliyi kalıcı hale getiriyoruz, dedi.

Son aşamaya geldiklerini kaydeden Milli Savunma Bakanı Akar bedelli askerlik yasası taslağının hazır olduğunu Cumhurbaşkanının onayından sonra Türkiye Büyük Millet Meclisine kanunlaşması için göndereceklerini aktardı. Bedelli Askerliğin kanunlaşması durumunda bu yıl 219 Bin insanın faydalanması söz konusudur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@