Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Son Zamanların İntihar Oyunu Siber Saldırı

Son zamanlarda çocuk ölümleri ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Profesör Ziya Selçuk gündemden düşmeyen sanal oyun Mavi Balina yani Momo hakkında konuşarak bu oyunlar aslında…

GENEL 10.04.2019, 16:50
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Son Zamanların İntihar Oyunu Siber Saldırı

Bakan Selçuk Mavi Balina Oyunu maalesef bu oyunlar sanıldığı gibi bir oyun yazılımı değil bu tip oyunlar bazı kuruluşların gençlerin ve çocukların üzerinde uyguladığı siber saldırıdır. Maalesef gençlerimiz ve çocuklarımızı bu oyun vesilesi ile kaybediyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk bu hususta Okulda öğretmenlere öncelik olarak ailelere birçok iş düşmekte. Lütfen çocuklarınızı internet ve oyun batağından çıkartın. Evlerinizde güvenli internet kullanın ve oyun oynamasına izin vermeyin. Parklara bahçelere doğal hayatla iç içe olsunlar.

Siber saldırılara maruz kalan gençler ve çocukları eğitimle ve ailenin tutum ve davranışlarıyla kurtarabiliriz. Gençlerimizi öğrencilerimizi ve çocuklarımızı takip edelim, kimlerle arkadaşlık ediyorlar. Devamsızlıklarını yazılılarını ödevlerini kontrol etmezsek kötü arkadaş kurbanı olmaktalar. Sigara gibi uyuşturucu gibi birçok alışkanlık edinmekteler. Okullarımızda gerekli eğitimleri seminerleri sunumları düzenliyoruz, ailelerimizde bizlere yardımcı olsunlar diyen Bakan Selçuk sözlerine şöyle devam etti.

Okullarımızda rehber öğretmenler bulunmakta her türlü öğrenci sıkıntılarını veya ders gibi konularda bilgi vermekte velilerimiz çekinmeden gidip danışman öğretmenlerle görüşsün velisi bulunduğu öğrencileri dedi.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@