Meteoroloji Uyardı Yağışlar Devam Edecek

Nisan yağmurları yağmadan Mayıs’a girdiğiniz şu günlerde, Meteorolojiden yağmur haberi geldi Ülke genelinde yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yaşanacağı puslu bir haftasonum bizi bekliyor olacak.

GENEL 05.05.2018, 23:08
Meteoroloji Uyardı Yağışlar Devam Edecek

Ankara’da Cumartesi, pazar, pazartesi, salı günleri yer yer sağanak ve gök gürültülü yağışlar bekleniyor. İstanbul’da ise Anadolu yakası ağırlıklı pazar ve pazartesi yağışları görülecek. Pazartesi günü ile sis ve yağmur geçişleri görülebilir. Hafta sonu hava nasıl olacak merak edenler için işte soruların cevabı!

Ülke Genelinde Sağanak Bekleniyor

Karadeniz ve Marmara üzerinde gece başlayacak olan kapalılık ertesi gün sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde ortaya çıkacak. Hafta sonu başlayarak öğleden sonraları başlayacak olan yağmur geçişleri tüm ülke genelinde görülecek. Ayrıca hafta sonuna kadar etkili olması bekleniyor.

İstanbul Avrupa yakası, Trakya ve Karadeniz kıyıları hariç ülkenin genelinde yağışlı bir gün olması beleniyor. Gök gürültülü sağanak yağışların ise yurdun doğu bölgesinde görülmesi söz konusu olacak. İstanbul’da sabah saatlerinde pus ve sis görülecekken, Anadolu yakasında yer yer yağış geçişleri görülecek. Ankara’da cuma gecesi itibariyle yağış görümesi bekleniyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)