Meteoroloji'den İstanbullulara Sağanak Yağış Önerisi

Meteoroloji İstanbul’un Anadolu Yakası ve boğaz çevresi için şiddetli sağanak uyarısında bulundu.

GENEL 17.08.2018, 22:07
Meteoroloji'den İstanbullulara Sağanak Yağış Önerisi

İstanbullular Sele Karşı Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul sakinleri için bir son dakika uyarısı paylaştı. İstanbul’un Anadolu Yakası ile boğaz çevresinde gök gürültüsü ve şiddetli sağanak yağış uyarısı yaptı. Meteoroloji yapılan son değerlendirmeleri ve radar verilerine göre alınan bilgileri paylaştı.

İstanbul’un Anadolu yakasında gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini belirtti. Yağışlardan dolayı meydana gelebilecek olan ani sel ve su baskınlarına, yıldırım düşmesi ve dolu riskine karşı dikkatli olunmasını istedi. Kuvvetli rüzgar olacağı konusunda da vatandaşlara uyarıda bulundu. Söz konusu uyarıda bu şiddetli yağışların 09.30 gibi biteceğini aktardı.

Vatandaşlar Hazırlıklı Olmalı

İstanbul’da şiddetli yağmur ve dolu yağışı bu sene sıklıkla yaşandı. Kimi zaman araçlar zarar görürken kimi zaman da evleri işyerlerini su bastı. Meteoroloji yayınladığı uyarı ile vatandaşlardan dikkatli olmalarını ve önlem almalarını istedi. Dışarı çıkarken yanlarına şemsiye alması gereken vatandaşlar, araçlarını ise kapalı otoparklara koyabilirler. Şiddetli yağışla kısa sürede cadde ve sokaklar sele teslim olabilecektir. Yağışın başladığı andan itibaren altgeçitlerde kalmamaya dikkat edilmeli. Esnaf işyerlerinde su baskınlarına karşı önlem alırken, zemin katlarda yaşayan sakinler de evleri için önlem almalılar. Kentin pek çok bölgesinde oluşacak olan trafik yoğunluğu göz önünde bulundurularak bireysel araçlar yerine toplu taşımalar tercih edilmelidir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)