Meslek Lisesinden Mezun Olanlara 5 Bin Lira Maaş

Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerine gönderdiği eğitim setleri ile okullarda iklimlendirme cihazlarının kurulumu, montajı ve servisi gibi konularda eleman yetiştirecek.

GENEL 22.12.2018, 21:08 22.12.2018, 22:06
Meslek Lisesinden Mezun Olanlara 5 Bin Lira Maaş

30 Lisede Eğitim Verilecek
Milli Eğitim Bakanlığı iklimlendirme alanında nitelikli eleman yetiştirmek amacıyla Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DOSİDER) ile protokol imzaladı. Bu protokol gereğince 30 meslek lisesine kombi, oda termostatı, doğalgaz sayacı ve radyatör gibi malzemeleri içeren eğitim setleri gönderilecek. Bu setlerle ilk olarak öğretmenlere eğitim verilecek. Eğitimleri teknik personeller verecek. Toplamda

90 öğretmen eğitim alacak ve bu öğretmenler toplamda 30 okulda öğrencilerine eğitim verecek. Bu sayede nitelikli eleman ihtiyacı da giderilmiş olacak. Bu eğitimi alan meslek lisesi mezunu öğrenciler 2 bin lira maaşla işe başlayacak. Kendilerini geliştirmeleri ve deneyim kazanmaları ile birlikte alacakları maaş 5 bin liraya kadar çıkacak. 

Bu eğitimi alan kimseler kendi işletmelerini de kurabilecek. Böylelikle daha fazla gelir elde etme imkanı da yakalanacaktır. 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk yarısının bitimine doğru bu setler okullara ulaştırılacak. İkinci dönem ise eğitimler verilmeye başlayacak. İkinci yarıyıl sonunda bu projenin sonuçları ve çıktıları değerlendirilecek. Eğer istenilen başarı elde edilirse bu durumda projeye devam edilecek. Eksik yönleri de belirlenerek projenin daha güzel bir hal alması da sağlanacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (7)
Mehmet parsy 2 yıl önce
Arkadaslar yorumlar cok komik

Buraya yazarak kimse size iş vermez.
Hamdi demirkan 2 yıl önce
meslek lisesi mezunuyum torna tesviye bolumunden bende 5 bin almayi isterim
Yusuf sarıbaş 2 yıl önce
Bunun belli başlı basvuru yerleri falan yok mu Tamam haber iyi güzelde gerisi nerde
Sultan 2 yıl önce
Bende meslek lisesi çocuk gelisimi mezunuyum bende ayni maaşı alacakmiyim
Hamdi demirkan 2 yıl önce
Elmadag endustri meslek lisesi mezunuyum. talibim bu ise
Cevdet KILIÇ 2 yıl önce
Bende meslek lisesi mezunuyum
Mehmet Keçe 2 yıl önce
Aydın sökeden ticaret meslek lisesi mezunuyum ama teknik ve mekanik işlerde anlamadığım yoktur