Meral Akşener'e Fatma Şahin'den Yanıt Geldi!

Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener’in Gaziantep mitingi sırasında yolların kapanmasına gösterdiği tepkiye Fatma Şahin yanıt verdi.

GENEL 04.06.2018, 00:31
Meral Akşener'e Fatma Şahin'den Yanıt Geldi!

Mitinge Giden Yollar İş Makineleri İle Kapatılmıştı

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Gaziantep mitingine giderken yolların iş makineleri ile kapatılmasını eleştirmişti. Akşener’in konvoyu bu durumdan ötürü miting meydanına girmekte zorluk çekmişti. Akşener bu durumu mitingde dile getirerek belediye başkanı ve valiyi eleştirmişti. Hadi belediye başkanı partili ama vali neden görevini yapmıyor demişti.

İşte bu iddialara yanıt gecikmedi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Akşener’in yolunun kesilmesi iddiasına yanıt verdi.

Sadece Rutin Uygulama

Fatma Şahin yol kesme iddialarının rutin bir uygulama olduğunu söyledi. Aynı uygulamanın başbakan ve cumhurbaşkanının mitinginde de yapıldığını ifade etti. Bu uygulamanın sadece güvenlik önlemlerinden ibaret olduğunu iddia eden Fatma Şahin, kamyonlarla yolların kapatılmasının tamamen rutin bir uygulama olduğunu aktardı.

Bu konunun Emniyet Müdürlüğü tarafından uygun görülen bir önlem olduğunu belirtti. Yol kapatmak için kullanılan araçların Gaziantep Belediyesi’ne ait çöp ve hafriyat kamyonları olmasını ise emniyete yardım olarak değerlendirdi. Şehirde güvenlik önlemi almak için emniyet tarafından bu araçların kullanıldığını iddia etti. Daha öncende çekildiğini söylediği bazı fotoğrafları da bu iddiaları desteklemek için gösterdi. Yanlış beyanlarından dolayı Akşener’in Gaziantep halkından özür dilemesi gerektiğini ifade etti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)