Maske Takmayan Vatandaşlar Dikkat! 900 TL Para Cezası Kararı 

O ilimizde maske takmayan vatandaşlara 900 TL para cezası kararı alındı. Dün akşam 17:00 saatinde yapılan toplantının sonucunda karar verildi. Tüm ayrıntılarıyla haberimizde…

GENEL 19.06.2020, 15:14 20.06.2020, 11:54
Maske Takmayan Vatandaşlar Dikkat! 900 TL Para Cezası Kararı 

İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi dün akşam saatlerinde toplandı. Toplantı sonucunda maske kullanmayan İstanbul’da maske takmamanın cezası 900 TL olarak belirlendi. 

Vatandaşlar İstanbul’da harekete geçirilen birçok uygulamadan oldukça memnunlar ama halen büyük bir çoğunluğun bu yasağa uymadığı gözlemleniyor. Maske takan vatandaşların çoğunun maskesi ya çenesinin altında ya da tam burunları kapalı şekilde kullanılmıyor. Buna karşılık dün akşam saatlerinde Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir tarafından toplanan İstanbul İl Hıfzıssıhha Meclisi maske takmamanın cezasını 900 TL olarak belirledi.

İLÇEDEN İLÇEYE DEĞİŞİKLİK GÖSTERİYORDU

COVID-19 salgını nedeniyle bilindiği üzere 48 ilde sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu getirilmişti. İstanbul Valiliği de bunun üzerine harekete geçerek birtakım kararlar almak zorunda kaldı. COVID-19 karşı alınan tedbirler sonucu vatandaşlara 3.150 TL’ye kadar ceza kesilebiliyordu. Ancak bu işlemler ilçeden ilçeye bölgeden bölgeye farklılık gösteriyordu. Örneğin Beşiktaş Kaymakamlığı 3 gün uyarma cezası vereceklerini açıklamışlardı. Ardından 950 TL cezai işlem uygulayacaklarını açıkladılar.

KamuPersoneliAlimi. Net  Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

KamuPersoneliAlimi.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

 Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)