Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü Yanlış Anlaşılma Üzerine Kapatılmış

Marmara Üniversitesi Müzik bölümü için önce yer bulunamamış daha sonra kapılma kararı verilmişti. Meğer kapatılma kararı yanlışlıkla verilmiş.

GENEL 09.06.2018, 00:06
Marmara Üniversitesi Müzik Bölümü Yanlış Anlaşılma Üzerine Kapatılmış

Rektörlük ve YÖK Arasında Anlaşmazlık Yaşanmış

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik bölümü bir süredir sorunlarla gündeme geliyor. Kampüsün taşınması üzerine müzik bölümü öğrencileri için yer bulunamamıştı. Bunun üzerine Kadıköy belediyesi bir yer tesis ederek orada eğitimlere devam edilmesini sağlamıştı. Ancak ilk olarak öğrenci alımının azaltılacağı daha sonra ise YÖK’ten bölümün kapatılacağı haberi geldi. İşte bu karar bir yanlış anlaşılma ile ortaya çıkmış.

Marmara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Rektörlük fiziki koşulların elverişsizliği sebebiyle 2018-2019 yılında öğrenci alımlarının durdurulmasını YÖK’ten talep ettiklerini açıkladı. Rektörlüğün isteği yer sorunu çözülene kadar alım yapılmasının durdurulması idi. YÖK ise bu durumu sehven kapatılmasını istedikleri şeklinde yorumladı. YÖK yürütme kurulu tarafından 18.04.2018 tarihinde alınan müzik bölümünün kapatılması kararı rektörlüğe ulaşınca durum anlaşıldı.

Marmara Müzik Bölümü Kapanmadı

Rektörlük yeniden YÖK ile temasa geçerek alınan kararın düzeltilmesini istedi. 16.05.2018’de alınan karar ile önceki kararda düzeltme yapıldı. Marmara Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan yazılı açıklama ile bu durum hakkında bilgilendirme yapıldı. Bölümün kapanmadığı sadece mücbir sebepler dolayısıyla önümüzdeki yıl öğrenci alamayacağı açıklandı. Altyapı sorunlarının çözüme kavuşturulması ile diğer sene öğrenci alımına devam edileceği açıklandı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)