Manisa 5,2’lik Deprem İle Sallandı

Manisa saat 19.09’da gerçekleşen 5,2 büyüklüğündeki deprem ile bir kez daha sallandı.

GENEL 18.02.2020, 22:09
Manisa 5,2’lik Deprem İle Sallandı

Çevre İllerden Hissedildi

Son zamanlarda sürekli olarak depremlerle adını duyuran Manisa bir kez daha deprem haberi ile gündeme geldi. Bugün saat 19.09’da AFAD verilerine göre 5,2 büyüklüğünde bir deprem daha gerçekleşti. Deprem yerin 7 km derinliğinde gerçekleşti. Can kaybı yaşanmayan depremde hasar tespit çalışmaları yapılacak. 

Depremin merkez üssü Manisa’nın Kırkağaç ilçesi olarak açıklandı. Ancak bunun yanı sıra Bursa gibi çevre illerde de deprem şiddetli bir şekilde hissedildi. Bölgede son zamanlarda yaşanan depremler vatandaşları tedirgin etmeye başladı. Pek çok kişi depremin ardından sokaklara dökülürken deprem sigortalarına olan ilgi de artmaya başladı.

Hasarlı Evler Yıkılıyor

Olası şiddetli bir depremde yıkılma tehlikesi olan binaların yıkılması için ilgili birimler harekete geçti. Sadece binanın kendisi değil çevredeki diğer binalar da tehlike içerisinde olduğu için bu tedbirler son derece önem arz etmektedir. İstanbul’da bu çalışmalara hız verilirken Elazığ ve Malatya gibi bölgelerde de çalışmalar devam ediyor. 

Manisa’da yaşanan bu sık depremlere karşın can ve mal kaybı olmaması yegane teselli kaynağı kabul ediliyor. Ancak ileride yaşanabilecek büyük bir depreme karşın tedbirleri daha da çok artırmak gerekiyor. Bu konuda alınan tedbirlerin artırılması ve özellikle vatandaşların daha da çok bilinçlendirilmesi hayati önem taşıyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@