KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı olarak görev yapan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden KYK kredi ve burs sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı

Başvuru Sonucu Sorgulama
KYK burs ve kredi başvurusu yapan adaylar başvuru sonuçlarını E Devlet üzerinden sorgulayabilecek. E Devlet üzerinden sorgulama yapamayanlar KYK'nın sonuç sayfasından da başvurularını sorgulayabilirler. 

Taahhütname Onayına Dikkat
KYK kredisi ya da bursu çıkan adayların taahhütname onayı yapmaları gereklidir. Bunun için 18 Kasım saat 23.59'a kadar süre verilmiştir. Onay işlemleri E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecektir. Taahhütname onayı yaptırmayan öğrencilere burs verilmeyecektir. Dolayısıyla bu sürenin kaçırılmaması gereklidir.

Ne Zaman Ödenecek?
Taahhütname onayı yapan öğrencilere burs veya kredileri bu ay ödenecek. Bir önceki ayın kredi veya bursu da eklenerek iki aylık olarak ödeme gerçekleştirilecektir. 

Burs Ücreti Ne Kadar?
2018 yılında verilen burs ve kredi miktarları şöyledir: lisans öğrencileri için 470, yüksek lisans öğrencileri için 940 ve doktora öğrencileri için de 1.400 lira. 2018 yılının sonuna kadar bu tarifeden ödeme yapılmaya devam edilecektir. 2019 Ocak ayı ile birlikte zamlı tarifeler devreye girecek. Buna göre lisans bursu 500, yüksek lisans 1.000 ve doktora bursu da 1.500 liraya çıkacaktır. 2019 yılı KYK burs miktarları Ocak ayı itibariyle geçerli olacaktır. Burslarda geri ödeme olmazken kredilerde geri ödeme yapılması zorunludur.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE