KYK Borcu Olanlar Dikkat Son Gün 31 Ocak

Kredi ve Yurtlar Kurumuna borçlu olup borçları Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığına Bağlı Vergi Daireleri tarafından takip edilen kişiler ödeme fırsatını kaçırmayın.

GENEL 18.01.2018, 15:28
KYK Borcu Olanlar Dikkat Son Gün 31 Ocak

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (Gib) tarafından yayımlanan duyuru ile 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkında kanun kapsamında yapılandırılarak taksitlere bölünen borçlardan Kredi ve Yurtlar Kurumuna olan borçlarını taksitlendirenler için  4.taksit ödeme süresi  31/ Ocak /2018 tarihinde bitecektir.

Vergi dairelerine yönlendirilen bu borçlarınızın süresinde ödenmesi büyük önem arz etmektedir. Aksi takdirde taksitlendirmenin bozulması halinde Vergi Dairelerinin yaptırımları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Mağduriyet yaşamamak için taksitlerinizi düzenli ödemenizi hatırlatıyoruz.

Öğrenim veya katkı kredisi nasıl alınır ve neye göre geri ödenir. Öğrenim veya katkı kredisi alan öğrenciler kredi alma aşamasında düzenlenen Burs ve Kredi Taahhütnamesinde borçlarını tebligat beklemeksizin normal öğrenim sürelerinin bitiminden itibaren iki yıl sonraki aydan başlayarak kredi aldıkları süre kadar aylık taksitler halinde ödeyeceklerini taahhüt etmektesiniz ve bu taahhütname gereği ödemeler yapılmaya başlamaktadır. Kredinin geri ödenmesi konusunda ilgili kurum tarafından herhangi bir bildirim yapılamamakta ve kurum herhangi bir sorumluluk almamaktadır.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@