Kurumlara 4.254 Personel Atama İzni Verildi

Devlet Personel Başkanlığı kurumlar bazında teker teker kadro tahsisi yaparak toplamda 4.254 personel için izin verdi.

GENEL 11.05.2018, 19:40
Kurumlara 4.254 Personel Atama İzni Verildi

Kurumlara Göre Dağılım

Yayınlanan listede merkezi kurumlar ve üniversiteler yer aldı. Bu kapsamda toplam 11 üniversite ile 74 merkezi kurum ve kuruluşa kadro dağıtımı yapıldı. Üniversitelere verilen kadro sayısı toplamda 1.119 olurken diğer kurumlara verilen personel sayısı 3.135 oldu.

En çok personelin verildiği kurumların başında ise Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı gelmektedir. Bu kuruma 297 personel için yer ayrıldı. Bunun yanı sıra tapu ve kadastro Genel Müdürlüğü için 177, Milli Eğitim, Gıda Tarım ve Hayvancılık ve Maliye Bakanlıkları için 144, Dışişleri Bakanlığı için ise 140 personel tahsis edildi.

Üniversitelere bakıldığında ise genel olarak 9-10 Aralığında değişen bir kadro tahsisi görülmektedir. Ancak Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi için 25 kadro ayrıldı.

Devlet Personel Başkanlığı tarafından tahsis edilen bu kadrolar sayesinde Haziran ayı içerisinde alımların yapılması mümkün olacaktır. Dolayısıyla yakın bir zaman içerisinde de kurumlar tarafından ilanlara çıkılması beklenmektedir. Başvurular tamamlandıktan sonra kurumların kendi sınavları yapılacak ve Haziran ayı içerisinde alımlar tamamlanmış olacaktır. Bazı alımlar seçim öncesine yetişebilecekken bazılarının seçim sonrasına kalması söz konusu olabilir. Ancak çok kısa süre içerisinde ilanlar yayınlanacağı için bu husus da netlik kazanacaktır. Ardından da başvurular yapılabilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Ferdi arı 3 yıl önce
Nigde üniversitesi tarım ve hayvancılık bilimleri bölümünün yetkisinde olan araştırma çift ligi için ne zaman alım olacak şartlar ne acaba