Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı?' sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi corona virüsü nedeniyle alınacak olan önlemler, İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklama ile belli oldu.

GENEL 09.07.2020, 12:53
Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda alınacak koronavirüs tedbirleri belli oldu

'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı?' sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi corona virüsü nedeniyle alınacak olan önlemler, İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklama ile belli oldu. Bu yıl 31 Temmuz'a denk gelen 2020 Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı, bayram tedbirlerinin açıklanmasıyla merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılacak olan resmi açıklamaya gözler çevrilirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama geldi. "Kurban Bayramı'na doğru illerdeki vaka seyrine göre il bazında birtakım kısıtlamalar olabilir" diyen Koca, konunun Bilim Kurulu'nda gündeme geldiğini aktardı. İşte, ayrıntılar...

Kurban Bayramı yaklaşırken olası sokağa çıkma yasağı durumu gündeme gelmeye başladı. Ülke genelinde en son LGS ve YKS sınavları kapsamında kısmı sokağa çıkma yasağı uygulanırken, bayramda olası bir sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın değerlendirmelerinde yer aldı. Corona virüsü nedeniyle Ramazan Bayramı'nda alınan sokağa çıkma yasağı kararı sonrası, gözler Kurban Bayramı'na çevrildi. 31 Temmuz - 3 Ağustos tarihlerine denk gelen Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Bir takım tedbirlerin olabileceği. İl bazında kısıtlamalar söz konusu olabilir." dedi.

KURBAN BAYRAMI'NDA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI OLACAK MI?

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs ile mücadelede son durumu ve tedbirleri açıkladı.

Koca, "Burada temelde ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Ama bir takım tedbirlerin olabileceği, özellikle il bazında yer yer kısıtlamaların gündeme gelebileceği ve İl bazında vaka artışı söz konusu olursa orada tedbirleri arttırma gerekebilir. İl bazında bir takım kısıtlamalar söz konusu olabilir. Gelecek hafta 'Kurban Bayramı' için tekrar konuşmuş olacağız.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)