KPSS 2018/4 Sağlık Personelleri Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ÖSYM tarafından yapılan son dakika duyurusu ile KPSS 2018/4 tercih sonuçları açıklandığı duyuruldu.

GENEL 27.04.2018, 21:19
KPSS 2018/4 Sağlık Personelleri Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

1 Kadro Boş Kaldı
Sağlık personeli atamaları kapsamında ortaöğretim, ön lisans ve lisans mezunu adaylar tercihlerini yapmış ve sonuçları bekliyorlardı. O beklenen sonuçlar 27 Nisan itibariyle açıklandı. Sonuçlara göre ortaöğretim mezunu olan adaylardan 1326 kişi, ön lisans mezunu adaylardan 829 kişi ve son olarak lisans mezunu adaylardan da 6.844 kişi yerleşti. Ortaöğretim ve ön lisans kadrolarında boş yer kalmaz iken lisans kadrolarında bir kişilik boş yer kaldı. 

Açıklanan sonuçlara göre boş kalan kadronun Batman Bölge Hastanesi için ayrılmış perfüzyonist kadrosu olduğu öğrenildi. 

Başvuru Sayıları 
Kadrolara göre yapılan başvurulara bakıldığında en fazla başvurunun orta öğretim mezunu adaylar tarafından yapıldığı dikkatleri çekmektedir. Öyle ki ortaöğretim mezunlarından 56.676 aday bu yerleştirmeler için tercihlerde bulundu. Ön lisans ile lisans mezunu adaylarda ise sayıların bir hayli yakın olduğunu ifade etmemiz gerekir. Öyle ki ön lisans mezunlarından 23 bin 321 aday başvuru yaparken lisans mezunlarından da 26.729 aday başvuruda bulunmuştur. 

Açıklanan sonuçlar ile birlikte en düşük ve en yüksek puanlar da belirlenmiş oldu. Lisans mezunu adaylar arasında dikkat çeken husus ise perfüzyonist bölümü mezunu olanların çok düşük puanlar ile atanması oldu. Ancak bu alan için ayrılan kadro sayısının da az olduğunu unutmamak gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)