KOSGEB Kredi Faiz Oranlarını Düşürdüğünü Duyurdu

Küçük ve Orta ölçekli işletmeler, ticari faaliyetlerini etkin bir şekilde sürdürmesi adına devlet destekli kredilerden biri olarak karşımıza çıkan KOSGEB geliyordu.

GENEL 26.11.2019, 20:35
KOSGEB Kredi Faiz Oranlarını Düşürdüğünü Duyurdu

KOSGEB başkanı tarafından da kredi faizleri ile ilgili olarak bir açıklama gelmiş oldu. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt tarafından yapılan açıklama da ise kredi faiz oranlarının düşürüldüğü bildirildi. Bu durum doğal olarak da KOSGEB kredisinden yararlanan pek çok kişiyi memnun etmeye neden oldu. Çünkü faiz oranları ister istemez sektörde ki işletmeleri bir hayli zorlamaya da neden olabiliyordu.

KOSGEB başkanı, kredi faizlerinde 75 baz puan aşağı çekildiğine yönelik bir açıklama yaptı. Sektörde ilk defa yer alan işletmelere 500 bin TL yardım yapılırken  KOSGEB desteğiyle  de işletmesini kuracak ya da daha önceden kurmuş olan kişilerie yönelik olarak da 50 bin TL destek verildiğinin de altını çizmiş oldu. 

Daha Az Faiz Ödenecek 

KOSGEB başkanı tarafından yapılan bir diğer açıklama da kredi faiz oranlarında genel anlamda bakıldığı zaman 15 bin liraya kadar daha az şekilde düşürülmüş olan bir faizle kredi desteğinden yararlanacağı yönünde bir açıklama gelmiş oldu.

Verilen bu kredi miktarının da işletme kredisi ve makine teçhizat kredisi olarak kullanılabileceğinin altını çizmiş oldu. Buna göre yeni bir işletme kuran ya da kuracak olan kişilere de işletme kredisi ve makine teçhizat kredi olanağı tanınmaya başlandığını belirtti.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@