Koronavirüs hakkında şok iddia

Koronavirüs salgını tüm dünya genelinde etkisini sürdürürken İngiliz The Sunday Times'tan çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı

GENEL 05.07.2020, 16:44
Koronavirüs hakkında şok iddia

Koronavirüs hakkında şok iddia


Koronavirüs salgını tüm dünya genelinde etkisini sürdürürken İngiliz The Sunday Times'tan çok çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre Çin'in Koronavirüsü 7 yıl önce keşfettiği ve bu zamana kadar gizlediği belirtildi. İlk olarak 2013 yılında keşfedildiği belirtilen bu hastalığa ilişkin, 6 bilim insanının bir madene girdiği ve madenden çıktıklarında Koronavirüs kaparak 2'sinin yaşamını yitirdiği iddia edildi.

İLK TEMAS 7 YIL ÖNCE

Gazetenin bilim insanlarına dayandırdığı iddiaya göre, öz konusu virüsün 2013 yılında keşfedildiği, insan ile virüsün ilk temasının da yine 7 yıl önce, kullanıma kapalı olan bir madende olduğu belirtildi.

Gazetede yer alan ifadeye göre “Yapılan incelemeler corona virüsünün 7 yıl önce yarasa ve sıçanların olduğu bir madende keşfedildiğini gösteriyor. Bilim insanları bunu bulduktan sonra uzun süre sessiz kaldı” yorumu yapıldı.

6 DOKTOR HASTALANDI 2 KİŞİ ÖLDÜ

Çin’in güneybatısında bulunan bakır madenine giren 6 bilim insanının, madenden çıktıktan sonra yüksek ateş, öksürük ve zatürre semptomları gösterdiği belirtilirken, doktorlardan ikisinin de semptomları göstermesinden kısa bir sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

Yapılan araştırmaya göre hastalanan kişilere test uygulandığı belirtilirken dört kişide koronavirüsü antikoru tespit edilirken yaşamını yitirenlere test yapılamadığı ifade edildi.

 
KORONAVİRÜS ÖRNEKLERİ BURADA

Wuhan’daki enstitünün dünyadaki en büyük laboratuvarlardan biri olduğu belirtilirken Sunday Times, Çin’in farklı bölgelerinden yüzlerce corona virüsü numunesinin toplanıp buraya getirildiğini yazdı. Wuhan Enstitüsü, bu araştırmaların askıya alındığını çünkü o dönemde bu hastalığın SARS kadar yaygın olmadığını açıkladı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)