Konya Karaaslan Piknik Bahçesi Asfaltı İle Gündeme Oturdu

Konya'nın Karatay ilçesinde açılışı yapılan Karaaslan Piknik Bahçesi’nin içinde yeşil alanlardan ziyade asfalt olması oldukça eleştirildi.

GENEL 05.08.2018, 22:30
Konya Karaaslan Piknik Bahçesi Asfaltı İle Gündeme Oturdu

Piknik Alanına Asfalt Döktüler

Konya'nın Karatay ilçesinde inşa edilen 97.500 m²’lik Karaaslan Piknik Bahçesi açılışı yapılarak Konyalıların hizmetine girdi. Yeşil alan, kamelya ve mangal bulunan parkta en çok dikkat çeken ise asfalt oldu. Piknik alanının içinde hemen her yerde asfalt yollar göze çarpıyor. Hatta öyle ki piknik alanındaki asfalt alan ile çimlik alan yarışır derecede.

Piknik alanında her aile için özel bir alan oluşturulması hedeflenmiş. Ancak her bir piknik alanının arasında oldukça geniş asfalt yollar olması son derece çirkin bir görüntüye sebep olmuş. Parka tepeden bakıldığında piknik alanından ziyade mezarlığı andıran bir görüntü ile karşı karşıya kalınıyor. Parkta yeşil alanlar da oldukça yetersiz. Ağaç yok denecek kadar az ve ilk bakışta sadece asfalt göze çarpıyor.

Belediye Başkanı Farklı Bir Konsept Diye Duyurmuştu

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli bu piknik alanı hakkında açıklama yapmış ve yaz aylarında ailelerin sadece kendileri kullanabileceği bir alan olacağını söylemişti. Bunun için de farklı bir konsept geliştirdiklerini söylemişti. O farklı konseptin ne olduğu ise parkın açılışı ile ortaya çıktı. Parkta 454 aile için özel alanlar oluşturulmuş olması bir avantaj olsa da bu alanları ayıran geniş asfalt yollar bir hayli ilginç.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)