Komiser Yardımcısı Adaylarının Aylar Süren Bekleyişleri

16 Aralık 2018 tarihindeki komiser yardımcılığı sınavına giren adaylar 4 aydır mülakat tarihlerinin belirli olmasını bekliyor.

GENEL 11.04.2019, 14:27
Komiser Yardımcısı Adaylarının Aylar Süren Bekleyişleri

Emniyet Mensuplarına yönelik olarak gerçekleştirilen 2018 Yılı 5.Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı doğrultusunda 450 Erkek, 50 Kadın olmak üzere toplam 500 Komiser Yardımcısı adayı alımına ilişki duyurusu 25 Mayıs 2018 Tarihinde duyurulmuştu. Bu alım ilanı esasları doğrultusunda başvuruda bulunmak ve şartları uyan adayların ön başvuruları ilanın başlangıç tarihi olan 15 Kasım 2018 tarihinde Polis Akademisi tarafından alınmıştı.

Yazılı Sınav ise, 16 Aralık 2018 Pazar günü tek oturum şeklinde Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü gözetiminde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon ve Van olmak üzere 11 sınav merkezinde eş zamanlı olarak yapılmıştı.

Mülakat Tarihleri Hala Açıklanmadı
16 Aralık 2018 tarihindeki yazılı sınava katılan ve yazılı sınav sonuçları bundan aylar önce açıklanan Emniyet mensubu binlerce aday, 4 aya yaklaşan bir süre geçmesine rağmen hala mülakata girecekleri yerler için tarihlerin açıklanmasını sabırla bekliyorlar.

Komiser Yardımcılığı alımına ilişkin yönetmelik uyarınca yazılı sınav sonucuna göre; kontenjan sayısının on katı kadar aday başarılı sayılacak ve mülakata girmeye hak kazanıyor. Fakat ilgili yönetmeliğin hükümleri son derece açıkken üzerinden 4 ay geçmesine rağmen mülakat sonuçlarının açıklanmamasına ilişkin Polis Akademisi Başkanlığı konu ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapmaz iken 5. dönem meslek içi komiser yardımcısı adayları mülakat tarihlerinin acilen açıklanmasını büyük bir haklılıkla talep ediyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
bahtsız 1 yıl önce
aceleye gerek yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@