Kocaeli'ndeki Büyük Yangın Kontrol Altına Alındı

Kocaeli’nde bir ambalaj üretim fabrikasında çıkan yangın dağılarak iki fabrika ile bir de oto galeriyi etkiledi. Büyük maddi hasarlara sebep olan yangın itfaiye ekiplerince kontrol altına alındı.

GENEL 29.12.2017, 15:03
Kocaeli'ndeki Büyük Yangın Kontrol Altına Alındı

Yangın Elektrik Sebebiyle Çıkmış

İzmit Sanayi Mahallesi Özbaki Sokakta bulunan bir ambalaj fabrikasında sabah 06.00 sıralarında yangın çıktı. Fabrikanın dışındaki elektrik direğinden kopan telin yangına sebebiyet verdiği düşünülüyor. Çünkü bu tel hurda kağıtların olduğu alana düştü. Tutuşan kağıtlar nedeniyle yangın çıktı. 

Yangın 2 Fabrikayı Sardı

Kısa sürede büyüyen yangın nedeniyle iki fabrika daha alevlere teslim oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve daha pek çok yere ait itfaiye ekipleri yangına müdahale için geldi. Orman Bölge Müdürlüğü de bölgeye su tankerleri gönderdi. Ambalaj fabrikasının yanındaki gıda fabrikası ile oto galeri de yangından etkilendi. 
Gıda fabrikası çalışanları fabrikaya ait önemli verileri içeren bilgisayar ve hard diskleri kurtarmak için alevlere aldırış etmeden içeri girdi. Olayda can kaybı yaşanmadı. 

Yangın Söndürüldü

İtfaiye ekipleri tarafından yapılan 3 saatlik çalışma sonucu yangın kontrol altına alındı. Yangının başladığı ambalaj fabrikası ile yanındaki gıda üretim fabrikası tamamen küle döndü. Otomobil satış alanı ise büyük hasarla yangından kurtarıldı.  Yangın 9.30 gibi tamamen söndürüldü. Olay yerinde soğutma çalışmaları ise uzun müddet devam etti. Vali yardımcısı olay yerine gelerek bilgi aldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@