Kimliğinde Doğum Tarihi Yazmayan Teyze

Karabük’te yaşantısını devam ettiren 76 yaşındaki Rahmiye Ertüngü’nün kimliğinde doğum tarihi yazmıyor. 00.00.1942 olarak kayıtlara geçirilen doğum tarihi kimlikte de aynı bu şekilde yazıyor.

GENEL 05.01.2018, 21:12
Kimliğinde Doğum Tarihi Yazmayan Teyze

Bugüne kadar gittiği her resmi dairede işini yaptırabilen Rahmiye teyze herhangi bir zorluk yaşamadığını da dile getiriyor.

Yıl olarak 1942 yazmasına rağmen bu tarihin de yanlış olduğunu ileri süren Rahmiye Teyze, kendisinin sonradan nüfusa yazıldığını belirtiyor. Hatta abisi ile ikizmiş gibi aynı zamanda kayıt yaptırıldıklarını da dile getiriyor. 

Artık Doğum Tarihim 5 Ocak

Hayatında hiç doğum günü kutlamayan ve doğum günü pastası kesemeyen teyzemize gazeteciler doğum günü pastası hazırlatarak büyük bir jeste imza attılar. Böylelikle hayatının ilk doğum günü pastasını kesen ve mumlarını üfleyen Rahmiye teyze bundan sonra 5 ocak tarihinde doğum günü kutlayacağını da sözlerine ekledi. 

Yeni Kimlikte Düzeltilecek

Yeni kimlik başvurusu yaparak doğum günü tarihini düzelteceklerini belirten Rahmiye Teyzenin oğlu İbrahim Ertüngü doğum tarihine 5 Ocak yazdıracaklarını da belirtti. Daha önceden annesinin kendisine neden doğum günümü kutlamıyorsunuz diye serzenişlerinin olduğunu dile getiren Ertüngü bu konunun üzerine düşmediklerini itiraf etti.

Teyzemiz yapılan bu jestle son derece memnun olurken kendisine 76 yaşından sonra bir doğum günü tarihi de belirlemiş oldu. En kısa süre içerisinde yeni kimliğine de kavuşacak olan Rahmiye teyzemiz böylelikle resmi olarak doğum tarihine sahip olacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@