Kilis’e 3 Roket Daha Düştü

17 Şubat 2018 Cumartesi günü sabah 11.00 sularında Suriye’den atılan 3 roket Kilis şehrine düştü. Sevindirici olan tarafı ise kimsenin bunlardan zarar görmemiş olması.

GENEL 18.02.2018, 00:16 18.02.2018, 00:16
Kilis’e 3 Roket Daha Düştü

Boş Araziye Düştü

Zeytin Dalı Harekatı 29. Gününe girerken iyice köşeye sıkışan ve sivilleri hedef alan terör örgütleri yine Kilis’e roket fırlattılar. Suriye’den gelen 3 roket Kilis merkezine uzak olan boş bir araziye düştü. Bu sebeple herhangi bir yaralanma ya da can kaybı yaşanmadı. Ancak roketlerin düştüğü bölgeye yakın olan sağlık kurumunun personelleri bölgeden uzaklaştırıldı. Ambulans ve personeller başka bir bölgeye tedbir amaçlı kaydırılmış oldu.

Asker Güvenlik Önlemleri Aldı

Bölgeye başka bir roket fırlatılması tehlikesine karşın askerler geniş güvenlik tedbirleri almaya başladı. Bu kapsamda bölgeye askeri bir konvoy sevk edildi. vatandaşlara uzak olması güvenlik önlemlerinin alınmasını da kolaylaştırmaktadır. 

TSK tarafından kritik noktaların ele geçirilmesi ile birlikte Türkiye’ye atılan roketlere son verilmiş olacaktır. ÖSO ile büyük bir ilerleme kaydeden TSK yakın zaman içerisinde Afrin’de de operasyonlar yapmayı hedefliyor. Ancak bölgede sivillerin bulunması bu operasyonu ciddi manada zorlaştırmaktadır. Zira teröristler de sivil kılığına girerek sokaklara çıkmakta ve bu da mücadeleyi zorlaştırmaktadır. Bölgeye sevk edilen özel harekat polislerimizin bu konuda deneyimli olduklarını da ifade etmemiz gerekir. Zira Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgeleri’nde yaşanan hendek kazma olayları sırasında polislerimiz tüm teröristleri sokaklardan temizlemişler ve güvenliği sağlamışlardı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@