Kilis Valiliği Sınırda Özel Güvenlik Bölgesi İlan Etti

Dün akşamüstü TSK tarafından 17.00 saatinde Suriye Afrin’de “zeytin dalı” harekatının başladığı duyurulmuştu.

Kilis Valiliği Sınırda Özel Güvenlik Bölgesi İlan Etti

Operasyon nedeniyle Suriye sınırında yer alan Kilis’te Valilik tarafından özel güvenlik bölgeleri ilan edildi. Bu bölgelerde 15 gün boyunca tedbirli davranılacak. 

Sınır Güvenliği İçin Gerekli

Kilis Valiliği tarafından özel güvenlik bölgesi ilan edilen açıklamada TSK tarafından başlatılan operasyon hatırlatıldı. TSK’nın sınır güvenliği ve bölgedeki istikrarı sağlamak için Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin’e operasyon başlattığı hatırlatıldı. Zeytin Dalı Harekâtı’nda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a üyesi teröristlerin etkisiz hale getirileceği ifade edildi. 

Söz konusu operasyon sebebiyle olası terör eylemlerini önlemek, teröristleri etkisiz hale getirmek, kamu güvenliğini ve esenliğini korumak için valilikçe bazı kararlar alındığı aktarıldı. 

Özel Güvenlik Bölgesi Olan Yerler

Valilik tarafından yapılan açıklamada 20 Ocak Cumartesi günü 24.00 itibariyle başlamak, 3 Şubat Cumartesi günü saat 17.00 itibariyle sona ermek üzere; 15 gün süreyle bazı bölgelerde özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirildi.

Kilis'in merkez ilçe sınırlarındaki Akçabağlar, Demirışık, Doğançay, Tahtalı, Duruca, Beşenli Köyü ile Aşağı ve Yamaç mezraları, Hacipoğlu, Süngütepe, Kocabeyli, Saatli, Güneşli, Mağaracık, Çalkaya, Bulamaçlı, Gözkaya, Gülbaba, Çerçili, Hisarköy, Deliosman köyleri ve bu köylerin kırsallarının özel güvenlik bölgesi ilan edildiği ifade edildi. 

Bu bölgelerde yerleşik olana vatandaşlar dışında, 15 gün boyunca bölgeye giriş yasaklandı. Yalnızca kolluk makamlarının izin verdiği girişler gerçekleştirilebilecek.

YORUM EKLE