KHK ile 2 Bin 138 Kişi Kamu Görevine İade Edilecek

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, mor beyin nedeniyle mağdur ettikleri kişiler için iade KHK’sının çok yakında çıkacağını ifade etti.

GENEL 08.01.2018, 21:36
KHK ile 2 Bin 138 Kişi Kamu Görevine İade Edilecek

KHK çıkması için 2 kurumdan gelecek olan listelerin beklendiğini ifade eden Bozdağ, bu KHK ile 2 bin 138 kişinin iade edileceğini ifade etti. 

Göreve İadeler İçin KHK Çıkacak

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından mor beyin nedeniyle yanlış anlaşılan 11 bin 480 kişi hakkında ByLock kullanıcısı olmadıkları açıklanmıştı. Bu açıklamadan sonra bu kişiler arasında çok sayıda kamu görevlisinin olduğu ve KHK ile göreve iade edilmek suretiyle mağduriyetlerinin giderilmesi gündeme gelmişti. İşte bu konu bugün Bakanlar Kurlu toplantısı sonrasında açıklama yapan Bozdağ’a yöneltildi. 

Bozdağ, bu kişiler içinde kamudan ihraç olanların incelenerek KHK ile görevlerine iade edileceğini söyledi. Bu konuda talimat verildiğini ve KHK yayınlanması için iki kurumdan listelerin beklendiğini ifade etti. 

2 Bin 138 Kişi Göreve İade Edilecek 

11 bin 480 kişilik listedeki kişilerden 2 bin 138 kişi ByLock nedeniyle kamu görevlisinden haksız sebeple atılmıştı. Bu kişiler için yeniden inceleme başlatıldı. Bozdağ, yalnızca ByLock kullanıcısı gibi görünme kriteri ile görevinden çıkarılan kişilerin iade edileceğini ifade etti. İade listelerinin hazırlandığını ancak 2 kurumdan henüz liste gelmediği için bunun beklendiğini ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@