Kenan Sofuoğlu’ndan İddialara Net Yanıt

Çok başarılı motor yarışları kariyerinden sonra Ak parti sıralarından meclise giren Sofuoğlu hakkındaki iddialar için net ifadeler kullandı.

GENEL 08.07.2018, 15:55
Kenan Sofuoğlu’ndan İddialara Net Yanıt

Ak Parti Milletvekili olarak Sakarya’dan meclise giren Türkiye’nin motosiklet yarışları anlamında en yetenekli ve kariyerli ismi olan Kenan Sofuoğlu hakkındaki arabasının yabancı asıllı eşi üzerinden aldığı Lamborghini arabasının bu yolla devlete 3 milyon TL’lik bir vergi ödemesinin önüne geçtiği yönündeki iddialara açıklık getirdi.

Devlete 700 Bin TL Teminat

Yemin törenini Meclis kayıt işlemlerinin tersine Lamborghini marka arabası ile değil motoru ile gelen Kenan Sofuoğlu TGRT Haber’e yaptığı açıklamalarda; "Benim bu konuda alnım ak ve vicdanım oldukça rahat durumda. Şahsım adına hayatım boyunca hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yapmadım ve bu bundan sonrada kesinlikle böyle olacak. Hakkımda yalan ve mesnetsiz iddialarda bulunan medya kuruluşları ve özellikle muhalefetten iddia edenler konuyu araştırmadan sadece kulaktan dolma bilgiler ve dedikodularla yorum yapmaktadırlar.

Kanuna uygun olmayan bir şey söz konusu ise ben her dediklerini kabul ederim. Bu arabanın vergileri düzenli ve günü gününe ödenmektedir. Benim bu araçtan başka birçok aracım var ve hepsini normal yollarla aldım. Sadece bu aracı eşim dolayısıyla ve yasal hakkımızı kullanarak aldık. Bu araba için ben devlete 700 bin TL teminat verdim. Biz böyle bir görevi para pul mevki makam için değil hizmet için kabul ettik. " açıklamalarında bulundu.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)