Kayıp Evrim’in Anne ve Babası Gözaltında

Tokatta kaybolan 3,5 yaşındaki Evrim’in anne ve babası tutuklandı. Babanın çelişkili ifadesi ortaya çıktı.

GENEL 24.07.2018, 21:28
Kayıp Evrim’in Anne ve Babası Gözaltında

Şüpheler Anne ve Babaya Yoğunlaştı

Tam 13 gündür kayıp olan 3,5 yaşındaki Evrim Atış’ın anne ve babası gözaltına alındı. Turhal adliyesine sevk edilen anne Dilek Atış ile baba Burhan Atış’ın savcılık tarafından ifadesi alındı. 7 saat süren ifade işleminin ardından şüpheli anne ile baba tutuklanma istemi ile mahkemeye sevk edildi. Tutuklama kararı verilen anne ve baba Zile Cezaevi’ne gönderildi. Bu sırada görüntülenen anne ve baba basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

Soruşturması halen devam eden olayın dosyasında gizlilik kararı bulunuyor. Bu sebeple şahısların ifadeleri ve neden tutuklandıkları bilinmiyor. Ancak babanın çelişkili ifadeler verdiği ortaya çıktı. Babanın önce Evrim’in traktörden düştüğünü söyledi ve sonrasında inkar ederek bilmiyorum dediği iddia edildi.

Evrim Nasıl Kayboldu?

İddiaya göre babaanne Satı Ateş hayvanları sulamaya götürürken torunu Evrim de peşine düştü. Evrim’i geri götüren babaanne küçük kızı anneye teslim etti. Anne Evrim’i kardeşine emanet ederek ahıra gitti. Geri dönen anne kızının bıraktığı gibi çadırda olmadığını gördü. Çevrede küçük kız bulunamayınca jandarmaya haber verildi.

Yaylada jandarma, AFAD, JAK, UMKE gibi ekipler arama kurtarma çalışmaları yürüttü. Hassas burunlu köpekler de çalışmalara katıldı. Yenisu Köyü yakınlarındaki Yazıtepe Barajı’nda da dalgıçlar arama yaptı ama halen bir ize rastlanmadı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)