Kars Aile ve Sosyal Politikalar Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

Taşeron işçilerin kadroya geçiş başvuruları yavaş yavaş sonuçlanmaya başladı. Bu kapsamda son olarak Kars Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü yapılan başvuruların neticelerini açıkladı.

GENEL 25.01.2018, 23:22
Kars Aile ve Sosyal Politikalar Taşeron Başvuru Sonuçları Açıklandı

Bu kapsamda yapılan toplam 141 başvurudan 22 tanesi reddedilirken 119 tanesi kabul edildi. kabul ve red edilenlerin listesi Kars Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayınlandı. Öğrenmek isteyen başvurucular site üzerinden isimlerini kontrol edebilirler.

Sınav ve Güvenlik Soruşturması

Ön inceleme neticesinde başvuruları kabul edilen adaylar kurum tarafından yapılacak sınavlara girecekler. Ardından da sınavda başarılı olan adaylar güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklar. Bu soruşturmadan da başarılı bir şekilde geçen adayların kadroya geçiş süreci başarılı bir şekilde sonuçlanmış olacak.

Başvurusu reddedilen adayların gereken şartları taşımadığı için reddedildiklerini ifade edebiliriz. her ne kadar gerekçe belirtilmese de KHK ile kapsam içerisine alınmayan adayların yaptığı başvurular reddedilmiştir.

Başvuru Sonucuna İtiraz

Kars Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü tarafından ilan edilen sonuçlara adaylar itiraz gerçekleştirebilecekler. İlanlar kişilere özel olarak tebliğ edilmeyecek ve itiraz süreleri de 23 Ocak tarihinde başladığı duyuruda belirtildi.

Türkiye genelinde yapılan tüm başvurular yavaş yavaş neticelendirilecek ve nihayetinde 3 aylık süre içerisinde tüm adayların başvuruları sonuca bağlanmış olacak. Bu sayede taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi süreci tamamlanmış olacak. Bunun yanı sıra KİT personellerinin kadroya geçirilmeleri süreci de başlayacaktır.

Yorumlar (0)