Kar Alınlığı Uludağ’da 118 Santime Ulaştı!

Kış turizminin beklediği kar yağışı yağdı. iki gündür yağan kar nedeniyle Uludağ'da kar kalınlığı 118 cm'e kadar çıktı. Yollar kapandı tedbir için teleferik seferleri durduruldu.

GENEL 18.01.2018, 19:05 18.01.2018, 20:48
Kar Alınlığı Uludağ’da 118 Santime Ulaştı!

Kış turizminin merkezi Uludağ’da yaklaşık 2 gündür yoğun kar yağışı devam ediyor. yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle yollar kapanırken, kar kalınlığının ise 118 cm olduğu belirtildi. Tedbir amaçlı olarak teleferik çalıştırılmadı.

Yoğun Sis ve Fırtına Devam Ediyor

Sömestr tatili yaklaşırken, ziyaretçilerin akınına uğrayan Uludağ’da yoğun kar yağışı ve fırtına etkili oldu. Bu sebeple yollar kapanırken, tedbir amaçlı olarak teleferik çalışmayınca ziyaretçiler hayal kırıklığına uğradı. Pek çok pist de yoğun kar nedeniyle kapandı. Uludağ’a gitmekte olan pek çok tatilci de araçlarında zincir olmadığı için yollarda mahsur kaldı. Yollarda ve Uludağ’da yoğun sis ve fırtına devam ediyor. 
Kar Kalınlığı 118 cm Oldu

Geçtiğimiz günlerde yoğun kar yağışına sahne olan Uludağ’da kar kalınlığının 70 cm’e kadar ulaştığı ifade edilmişti. Ancak mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar nedeniyle bu karlar erimişti.

Dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle kar kalınlığı yeniden artmaya başladı. Kar yağışı ve çıkan fırtına nedeniyle kayak pistleri de yollar da karla kaplanarak, bazı bölgeler ise kapandı.

Meteoroloji yetkilileri ise bölgedeki kar kalınlığının 118 cm’e kadar ulaştığını ifade etti. Yaklaşan sömestr nedeniyle Uludağ’daki otellerin doluluk oranları yüzde yüze ulaşmıştı. Ancak tatilciler kapanan pistler nedeniyle kayak yapamadı. Tatil için yeni gelen tatilciler ise Uludağ’a çıkarken oldukça zorluk yaşadı. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@