Kamu Personeli Seçme Sınavı Tercih Sonuçları Açıklandı

ÖSYM yaptığı açıklamada KPSS 2019/2 tercih sonuçları açıklandığını duyurdu.

GENEL 22.12.2019, 17:48
Kamu Personeli Seçme Sınavı Tercih Sonuçları Açıklandı

Sonuç Görüntüleme

Memur olmak için KPSS sınavına girerek başvurularını yapan adayların tercih sonuçları bugün açıklandı. Tercihte bulunan adaylar ÖSYM’nin aday işlemleri sayfasında girerek başvuru sonuçlarını görüntüleyebilir. Tercih sonuçlarına göre ataması yapılan adayların ise kurumları ile iletişime geçerek başlama işlemlerini yapmaları gerekmektedir. Mülakatsız bir şekilde sadece KPSS puan sıralamasına göre atama gerçekleştirilmesi memur adaylarını son derece memnun etmektedir.

Sonuç görüntülemek isteyen adayların TC kimlik numaraları ile ÖSYM şifrelerini bilmeleri gerekmektedir. Sonuçların açıklanması ile birlikte hangi alanlarda ne kadar personel alımı yapıldığı, kaç kontenjanın boş kaldığı ve en düşük yerleştirme puanının kaç olduğu gibi sorular da yanıt bulmuş oldu.

Bir sonraki dönemde yapılacak başvurularda bu puanlar esas alınacak ve adaylar tercihlerini buna göre yapacaklardır. ÖSYM tarafından detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Dolayısıyla tercih yapacak adayların bu hususları göz önünde bulundurması gerekmektedir. Memur olma hayali kuran ve KPSS çalışacak adayların önlerini görebilmeleri açısından da bu durum büyük bir önem arz etmektedir. Boş kontenjan kalmaması için tercihlerin nasıl yapılması gerektiği konusunda da büyük ipuçları bu sayede edinilebilecektir. Bölüm tercihi yapacak olan adayların da alım yapılan sayılara bakarak bir çıkarımda bulunmaları mümkündür. Az alım yapılan bölümlerin daha az tercih edilmesi dengeleri yerine getirecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)