Kamu Kurumlarının Dolu Boş Kadro Değişiklikleri Yayımlandı

41 farklı kuruma ait dolu boş kadro değişiklikleri Cumhurbaşkanının onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlandı.

GENEL 13.04.2019, 18:51
Kamu Kurumlarının Dolu Boş Kadro Değişiklikleri Yayımlandı

Dolu Boş Kadrolar Nasıl Belirleniyor?
Yeni hükümet sisteminde kurumların dolu boş kadro değişiklikleri de Cumhurbaşkanı onayına tabi tutulmuştur. Bugün yayımlanan Resmi Gazete’de 41 kurumun kadro değişiklikleri yer aldı. 

Kamu kurum ve kuruluşları personel ihtiyacını belirledikten sonra Devlet Personel Başkanlığı’na bildirir. Alınacak olan personelin sayısı, kıdem ve derecesi belirtilir. DPB tarafından personel alımı için ilana çıkılır. Alım yapılacak olan genel ve özel şartlar ile alım usulü de açıklanır. İlanda personel alımına ilişkin tüm ayrıntılar açıklanır. Başvuracak olan adaylar tüm ayrıntıları buradan öğrenerek, şartları sağlayıp sağlamadıklarını görebilirler.

Başvuru tarihi, sınav usulü ve zamanı gibi ayrıntılar ilanla netleştirilir. Daha sonra alım yapılacağı DPB üzerinden ilan edilir. İlan Resmi Gazete’de de yayımlanır. İlandan itibaren 15 gün içinde başvurular alınır. Başvurular alındıktan sonra ilanda belirtildiği gibi süreç işleyecektir. Yazılı, sözlü sınavlardan sonra başarılı olan kişiler kadroya alınacaktır. 

Boş Kadrolar Yayımlanmaya Devam Edecek
Resmi Gazete’de yayımlanan boş kadrolar 41 kuruma ilişkindir. YÖK gibi pek çok personel ihtiyacı olan kurumlar ise yoktur. Bu da demek oluyor ki boş dolu kadro değişiklikleri Resmi Gazete’de yayımlanmaya devam edecektir. Önümüzdeki günlerde çıkacak olan gazeteler takip edilerek boş kadrolar görülebilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
Zeybek zeyyid 1 yıl önce
İnşaat Mühendisi de kadrolarda alım yapılmasını istiyoruz
Turgut 1 yıl önce
OGM ye mulakat ve uygulamalı olursa torpil olmaması mümkün değil .adil olanı kpss ile kadro alımı yapılması