Kamu Kurumlarına Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak! Güvenlik Görevlisi Olması için Ne Gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm okulların güvenli olması için 100 günlük eylem planında tüm eğitim kurumlarına güvenlik görevlisi alınacağını söylemişti. Güvenlik görevlisi alımları için Milli Eğitim Bakanlığı hazırlık yapmakta olduğu bilinmekte olup özel güvenlik…

Kamu Kurumlarına Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapacak! Güvenlik Görevlisi Olması için Ne Gerekiyor

Güvenlik görevlilerinin lise mezunları ve üst öğrenimlerini bitiren önlisans, lisans tamamlamış olanlardan güvenli okul projesiyle güvenlik personeli alınacağını söyleyen Sayın Erdoğan 100 günlük eylem proje kapsamında başta Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer özel eğitim kurumları hazırlıklarını tamamlama safasındalar.

Alınacak güvenlik görevlileri 4-b sözleşmeli kapsamında olup 5-6-1978 tarih 7-15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile sözleşmeli personel çalıştırılması esaslara değişiklik yapılacak. Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar 4 sayılı koruma güvenlik personel unvanının eklenmesi ile 4-b statüsü koruma güvenlik görevlisi olarak alınacaklar.

Özel güvenlik personeli olmak için silahlı 120 saat silahsız 100 saat eğitimlerden sonra EGM Özel Güvenlik Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan sınavlardan başarı olanlar sertifikaya hak kazanırlar ve özel güvenlik olarak iş imkanına sahip olurlar. Sınavlardan başarılı olamayanlar ise 3 defaya mahsus olmak üzere sınav hakkı tanır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuncay yılmaz
Tuncay yılmaz - 5 ay Önce

Hali hazırda MEB da çalışmakta olan güvenlik görevlilerinin durumu ne olcak peki ? Kapı dışarımı yoksa onlarda bu haktan yararlanıcakmı?

mehmet
mehmet - 5 ay Önce

Su An okulda çalışan guvenlikler nolacak

sevinc Lama
sevinc Lama - 5 ay Önce

typ de iş kur tarafından çalışanlara da kadro verilsin ve daima işleri olsun mağdur durumunda kalmayalım lütfen yetkililer duysun artık sesimizi bizde insanız bizim de işimiz olsun eve ekmek götürelim bizim niyet daima çalışmak sayın Bakanımıza iletin bizlerin ısrarla isteklerimizi

Sıtkı Sarsılmaz
Sıtkı Sarsılmaz - 5 ay Önce

Ya MEB typ işkur tarafından çalışan gariban kesim güvenlik sertifikalı ne olacak

Elif
Elif - 5 ay Önce

Haziran gelmeden bize kadro yada süreklilik verilsin.. işsiz kalacağımız kaygilarindan yorulduk typ güvenlik bizi unutmayın sesimizi duyun artık sayın cumhurbaşkanım

Saim gundgdu
Saim gundgdu - 5 ay Önce

Seker fab magdur olduk guvenlikten
İnşalla okuldanda olmak.koruma guvenlik onlisans mznym.

Sonay Baş.
Sonay Baş. - 4 ay Önce

Kesinlikle geleceğimiz,her şeyimiz olan çocuklarımızın eğitim aldığı kurumlarda dahada güvenli olması hem kendi hemde ebeveynler için zorunlu bir ihtiyaçtır.Hem psikolojik hemde fiziksel sorunlara önleyici ve uyarıcı etken görevini yerine getiren güvenliklerin daimi ve kadrolu olması işlerini daha dikkatli ve titizlikle yapmalarını sağlayacaktır.Umarim Reisimiz bu kararı biran önce müjdeler.Saygilar.

Mehmet kahraman
Mehmet kahraman - 5 ay Önce

Özel güvenlik te çalışmak istiyorum sertifikası var