Kadir Geceniz Ailenize Sevdiklerinize ve Tüm İnsanlığa Hayır Getirsin

Ramazan ayının son on gününün içinde gizli bulunan Kadir Gecesini ihya ediyoruz. Milyonlarca mümin Allah'ın rahmet ve bereketinin bol olduğu bu özel günleri en güzel şekilde değerlendirmek istiyor. Siz de sevdiklerinizi anımsayın ve arayın veya gidip görün…

GENEL 31.05.2019, 04:03
Kadir Geceniz Ailenize Sevdiklerinize ve Tüm İnsanlığa Hayır Getirsin

Kadir Gecesi en özel gecelerinden biridir. Cuma gecesini Cumartesi gününe bağlayan sırada Kadir Gecesini algı edeceğiz, bu kutlu anlar için milyonlarca mümin şimdiden hazırlık yapmaya başladı. Bu gecede Kuran okumak, tesbih namazı kılmak bol bol dua ve istiğfar etmek gereklidir.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol faydalanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir Kadir gecesiniz hayırlı olsun.

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim Allah bağışlayan ve bağışlayandır, unutmayalım Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak Kadir Geceniz mübarek, dualarınız kabul olsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.  Allah sana sevdiklerinle birlikte mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı kısmet etsin. Kadir gecesi en güzel mesajlar.

Kuran’ın nazil olduğu bin aydan daha hayırlı bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam âlemine hayır bereket ve huzur getirmesini diliyor ve yakarıyorum Kadir geceniz mübarek olsun.

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkârlıktan uzak duranlar harbiden mutluluğa ererler. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Gün vardır, bin seneden uzun gelir bize, bir sene vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimize.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol istifade edeceği umut, huzur ve müjde gecesidir Kadir gecesiniz hayırlı olsun.

Kutlu Kadir Gecenizi kutlar her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını umarım. Kadir geceniz kutlu olsun.

Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde düşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle kadir geceniz kutlu olsun.

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, elemin neşeyle, hiddetin sevgiyle sulhtuğu nice kadir gecelerine;

Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiride an bu gece kadir geceniz mübarek olsun.

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kadir gecelerine;

Kardeşliğin sürekli olduğu, sevgilerin birleştiği arkadaşlıkların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yeniden de mutlu, yeniden de sevgi dolu nice kadir gecelerine;

Ey talihsizlerin sığınağı, Ey âcizlerin güç kaynağı, Ey dertlilerin doktoru, Ey yolda kalmışların yol göstereni, Ey çaresizler çaresi ve Ey her duada bulunana icabet eden ululuk tahtının Sultanı;
İçinde bulunduğumuz bu Kadir Gecesi saygınına bizleri affeyle Ya Rabbi

Ey Bizleri varlığa erdiren Allahlım, kadir gecesi iletileri Sen bizleri ufku, inancı ve davranışlarıyla tam bir ruh ve anlam kahramanı eyle, Derinlik ve zenginliğimizi bilgi ve müktesebatımızla beraber gönül zenginliği ruh saffeti ve hakka kurbetimiz itibarıyla yap Ya Rabbi.

KADİR SURESİNİN OKUNUŞU

Bismillâhirrahmânirrâhîm.

İnnâ enzelnâhü fî leyletilkadr.

Ve mâ edrâke mâ leyletülkadr.

Leyletülkadri hayrün min elfişehr.

Tenezzelülmelâiketü verrûhu

fîhâ bi-müsaadeyi Rabb'ihim, min külli emr.

Selâmün, hiye hattâ matle'şehir fecr.

KADİR SÛRESİ MANASI

Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın isimiyle.Kuşkusuz Biz, (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sana bildiren nedir? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır.Melekler ve Ruh (Cebrail),Rabb'i'nin müsaadeyi ile her iş için (semâ'dan yere) o gece inerler. O gece tan yeri ağarana kadar esenliktir.

KADİR GECESİ EHEMMİYETİ

İslam dininde Kur'an-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi, "sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği mübarek gece" olarak kabul ediliyor. Kuran-ı Kerim'de "Kadir Suresi’nde bu gece şöyle anlatılıyor: "Kuşkusuz, biz onu Kur'an'ı Kadir Gecesinde indirdik. Kadir Gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin, Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh Cebrail o gecede, Rablerinin müsaadesiyle her türlü iş için iner de iner. O gece tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)