Kabine Yarın 3 Günlük Yasağı Görüşecek

Pazartesi günü toplanacak olan kabine 1, 2 ve 3 Mayıs tarihlerini kapsayacak 3 günlük sokağa çıkma yasağı tedbirini görüşecek.

GENEL 26.04.2020, 21:10
Kabine Yarın 3 Günlük Yasağı Görüşecek

Eğitime Verilen Ara da Uzatılacak

23 ve 24 Nisan tarihlerinin birleştirilmesi ile 4 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu yasağın ardından önümüzdeki hafta 1 Mayıs’ın da resmi tatil olması nedeniyle yeniden bir birleştirilme yapılması gündeme geldi. Eğer birleştirme yapılırsa bu hafta da 3 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi söz konusu olacak.

Kabine toplantısında görüşülecek bir diğer konu da eğitime verilen aranın uzatılması olacak. Zira eğitime verilen ara 30 Nisan tarihinde sona eriyor. Beklenti eğitime verilen aranın daha da uzatılması yönünde. Hafta içinde Milli Eğitim Bakanı ile Sağlık Bakanı’nın da bir görüşme gerçekleştirerek konuyu derinlemesine değerlendirmesi bekleniyor. 

65 Yaş Üzerine İzin Konusu

Kabine toplantısında ele alınacak konulardan bir diğeri de 65 yaş üzeri için getirilen sokağa çıkma yasağı olacak. Zira evde kalmaktan sıkılan yaşlılarda çeşitli sorunlar da oluşmaya başladı. Bu nedenle sokağa çıkma yasağının olduğu günler geçerli olmak üzere günlük 3 saat dışarı çıkma izni verilmesi gündeme getirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da onay vermesi durumunda izin getirilecektir. Ancak 20 yaş altına özel böylesi bir durumun olmadığını da ifade etmek gerekir. 20 Yaş altı gençler evlerinde kalmaya devam edecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)