İzmir’de Şiddetli Patlama

İzmir’e bağlı Gaziemir ilçesinde meydana gelen şiddetli patlama çevredekileri panikletti. Patlamanın meydana geldiği yer Abdülhamit Han Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak belirlendi.

GENEL 06.02.2018, 21:23
İzmir’de Şiddetli Patlama

6 Şubat 2018 Salı günü saat 11.33 sıralarında meydana gelen patlama, okulda öğrencilerin ders işlediği sırada meydana geldi. 

Patlamanın Nedeni 

Patlamanın ardından yapılan incelemeler ile patlamanın nedeninin doğalgaz kazanı olduğu belirlendi. Aşırı derecede basınç yükselmesi nedeniyle doğalgaz kazanının patladığı tespit edildi. patlamanın ardından yangın da çıkarken kısa süre içerisinde itfaiye ekipleri tarafından müdahale edildi ve yangın söndürüldü. 

Patlamanın meydana geldiği okulun yanında bulunan Halk Eğitim Merkezi binasına ait duvar çöktü. Duvarın altında kalan personeller yaralandı ve sağlık personelleri tarafından çok kısa süre içerisinde müdahale yapıldı. Toplamda 5 kişi yaralanırken herhangi bir can kaybının yaşanmaması sevindirici bir husus oldu. Ancak yaralananlardan birisinin durumunun ağır olduğu belirlendi. 

Milli Eğitim yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda ise okulun tatil edilmesini gerektirecek bir durumun olmadığı ifade edildi. Okula ise 3 ay önce doğalgaz bağlandığı da aynı yetkililer tarafından ifade edildi. 

Patlamanın ardından zararın daha da çok büyümemesi için polis tarafından güvenlik önlemleri alındı. Çevredeki insanlar bölgeden uzaklaştırıldı. Okulda yakınları olan veliler ise okula panikle akın ettiler.

Çocuklarının durumunun iyi olduğunu öğrenen veliler rahat bir nefes aldı. Umarız ki yaralı olan kişiler de sağlıklarına kısa süre içerisinde kavuşurlar.

Yorumlar (0)