İstanbul Seçiminde Görev Alan Kamu Görevlileri Yeniden Görev İstemiyor

Usulüne aykırı olarak görevlendirildikleri gerekçesiyle İstanbul seçimlerinin yenilenmesine neden olan kamu görevlileri yeniden görev almak istemiyor.

GENEL 08.06.2019, 13:26
İstanbul Seçiminde Görev Alan Kamu Görevlileri Yeniden Görev İstemiyor

Terörist İlan Edildiler
İstanbul seçimlerinde görev alan bazı sandık görevlilerinin usulüne aykırı olarak görevlendirildikleri iddia edildi. Bu sebeple de YSK tarafından seçim iptal edildi ve seçimin yenilenmesine karar verildi. Ancak yeniden yapılan sadık görevlileri atamalarında YSK aynı sandık görevlilerinin görev yapabileceğine karar verdi. Bunun üzerine çok ciddi tepkiler gösterilmeye başlandı. Konunun merkezinde yer alan o kamu görevlileri ise yeniden sandıklarda görev almak istemediklerini ve yeniden bu hususların muhatabı olmak istemediklerini ifade ediyorlar. Zira teröriste kadar varan çok ciddi ithamlarla karşı karşıya kaldıklarını ifade ediyorlar. 

Yüksek Seçim Kurulu’nun ise seçimin iptal edilmesinin nedeni olan kamu görevlilerini neden tekrar atadığı bilinmiyor. Bu konuda tüm partilerin itirazları bulunuyor. Ancak YSK’dan henüz bu konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak yine aynı görevlilerle sandığa gidilmesi durumunda bir önceki seçimin iptal gerekçesi ortadan kalkmış olacaktır. Bu nedenle ortada birbirleriyle çelişen durumlar söz konusudur. 

Konu ile ilgili YSK’dan bir açıklama bekleniyor. İki hafta gibi kısa bir süre kala yeniden görevlendirmelerin yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor. Bu konuda yaşanacak tüm gelişmeleri sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz. En doğru bilgiler en hızlı bir şekilde tarafınıza ulaştırılacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)