İşsiz İİBF’liler Gazeteye İlan Verdi

İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri’nden mezun olan ancak işsiz bir şekilde atama bekleyen gençler Sabah Gazetesi’ne ilan verdi.

GENEL 06.06.2018, 12:14
İşsiz İİBF’liler Gazeteye İlan Verdi

Maliye Bakanlığı İlan Yayınlasın

Harçlıkları ile Sabah Gazetesi’ne ilan veren İİBF mezunları ilanda kadro beklediklerini ifade ettiler. 2017 yılında girdikleri KPSS sınavından yüksek puan aldıklarını ifade eden gençler buna rağmen atanamadıklarından dert yandılar. Yayınladıkları ilanda ise Cumhurbaşkanı, Başbakan, Maliye Bakanı ve Çalışma Bakanı’na seslendiler.

İİBF’li genç işsizlerin temel isteği ise 3 bin gelir uzman yardımcısı sınavının açılması. Yüksek puan almalarına rağmen 2 yıldır atama yapılmadığını ifade eden gençler biran evvel görev başı yapmak istiyorlar. İstihdam seferberliği kapsamında pek çok alandan atamalar gerçekleştirilirken İİBF’lilerin unutulduğunu da dile getirdiler.

Puanlar Yanacak

Eğer yakın bir zaman dilimi içerisinde ilan yayınlanmaz ise bu durumda 2017 KPSS puanlarının yanması söz konusu olacak. Zira 2018 KPSS sınavına çok kısa bir süre kaldı. 2018 KPSS sınavının yapılmasının ardından 2017 puanları kullanılamayacak hale gelecek. Aynı zamanda yeni İİBF mezunlarının da yarışa girmesi söz konusu olacak ki bu da rekabeti daha da çok artıracak. Zira hali hazırda 2017 KPSS sınavına 110 bin İİBF’li girdiği görülmektedir. Bu rakam her geçen gün daha da çok artmakta ve işsizler ordusu katlanarak büyümektedir. Umarız bu soruna bir çözüm bulunur ve gençler iş sahibi olur.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)