İŞKUR’DAN İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş arayan vatandaşların öncelikle İŞKUR resmi internet sitesinde kendilerine bir özgeçmiş oluşturmaları gerekmektedir. https://esube.iskur.gov.tr/ linkinden ulaşabileceğiniz internet şubesinin ana sayfasında çıkan iş arayan seçeneğine giriş sağlayarak kendiniz için bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz

GENEL 14.07.2020, 11:06
İŞKUR’DAN İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR’DAN İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İş arayan vatandaşların öncelikle İŞKUR resmi internet sitesinde kendilerine bir özgeçmiş oluşturmaları gerekmektedir. https://esube.iskur.gov.tr/ linkinden ulaşabileceğiniz internet şubesinin ana sayfasında çıkan iş arayan seçeneğine giriş sağlayarak kendiniz için bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz. 

İŞKUR resmi sitesinin internet şubesi bölümündeki ana sayfasında yer alan CV oluştur bölümü üzerinden yola çıkarak eğitim durumlarını ve varsa önceki iş tecrübelerini bu CV üzerinden belirtmeleri gerekmektedir. 
Bunun yanı sıra kişisel birkaç bilgiyi de girdikten sonra verdikleri bilgilerle eşleşen iş ilanlarına daha kolay ulaşabilirler.

Size uygun iş ilanlarını aramak için 

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresindeki formu doldurarak yine size en uygun iş ilanlarını sıralayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise bulduğunuz iş ilanlarına başvuruda bulunabilmek için özgeçmişinizdeki iş arama durumunuzu aktif olarak belirtmeniz. Aksi halde ilanlara başvuruda bulunamazsınız.

Tüm bunların dışında İŞKUR kayıtlarında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır.

1. Üyelerin hesaplarını aktifleştirebilmeleri için cep telefonu numaralarını veya e-posta adreslerini girmeleri gerekmektedir. En az birisini girmeleri şarttır. Girmedikleri zaman onay kodu iletilemediği için üyelikleri aktif hale gelemez.

2. Üye olduktan sonra, üyelerin hesapları son işlem tarihi itibariyle 1 yıl içinde aktif olmazda yani hesaba bu süre içinde giriş yapmazsanız üyeliğiniz dondurulur.

3. Üyelere gelen mesajlar okunmadığı takdirde 15 gün içinde otomatik olarak silinmektedir.
 

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (2)
İsa Alkılınç 10 ay önce
Özürlüyüm beden işçisi olarak temizlik görevlisinin yapabilirim
Derya çakmak 10 ay önce
İskenderunda da hizmetli alımı olacakmi