İşkur Üzerinden 87 Çocuk Gelişimci Alınıyor

İşkur üzerinden yayınlanan ilanlarla lise, önlisans ve lisans düzeyinde 87 çocuk gelişimi personeli alınacaktır.

GENEL 28.11.2019, 20:22
İşkur Üzerinden 87 Çocuk Gelişimci Alınıyor

Alım Yapılacak Pozisyonlar

İşkur üzerinde başvuruya açık olan ilanlar ile 87 çocuk gelişimci alımı yapılmaktadır. En güncel bu ilanlar ile ön lisans mezunu çocuk eğitimci, lisans mezunu çocuk gelişim uzmanı ve lise mezunu çocuk gelişim meslek elemanı alınmaktadır. Başvurular İşkur üzerinden elektronik olarak ya da İşkur il müdürlüklerinden yapılabilecektir.

İstanbul, Bilecek, İzmir, Trabzon, Karabük, Kırıkkale, Bursa, Antalya, Çanakkale, Tokat ve Osmaniye illerinde alınan kişiler istihdam edilecektir.

Alınacak olan kişiler özel anaokulları, kreş ve gündüz bakımevi gibi yerlerde istihdam edilecektir. Bu yerler için mümkünse lisans ve önlisans mezunları tercih edilmektedir. Aynı zamanda çocuk oyun alanlarında da çalışmak üzere personel aranmaktadır. Buralar için lise mezunlarının başvuruları da kabul edilecektir. Servis ablalığı gibi pozisyonlar için de lise mezunundan lisans mezununa kadar başvurular kabul edilecektir. 

Her bir alım için ayrı ayrı ilan yayınlanmıştır ve farklı şartlar aranmaktadır. Genellikle 20-40 yaş aralığında kişiler aranmaktadır. Tecrübe şartı aranan bazı ilanlar da mevcuttur. Her bir aday başvuru yapacağı pozisyonu yakından inceleyerek şartları sağlıyorsa başvuru yapmalıdır.

Alınacak olan kişiler okul öncesi çocuklarının öz bakımları ile ilgilenmek, oyun oynatmak, düzeni sağlamak ve çocukların verimli vakit geçirmesini sağlamak gibi görevleri yerine getirecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)