İŞKUR TYP Kapsamında İşçi Alımı Başvuruları Bitmek Üzere

İŞKUR Toplum Yararına Program kapsamında 2 farklı belediye tarafından yayınlanan ilanlar ile 120 işçi alımı gerçekleştirecek.

GENEL 17.02.2018, 23:23
İŞKUR TYP Kapsamında İşçi Alımı Başvuruları Bitmek Üzere

Aranan Şartlar

Bu ilan kapsamında Gaziantep Nizip Belediyesi ile Bitlis Ahlat Belediyesi işçi alımı gerçekleştirecek. Nizip Belediyesi 20 personel alımı yapacakken Ahlat Belediyesi 100 personel alımı gerçekleştirecek. Nizip Belediyesi park düzenlemeleri için alım yapacak Ahlat Belediyesi ise çevre temizliği için alım gerçekleştirecek.

Bu ilanlara başvurmak isteyen adayların İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra herhangi bir sosyal yardım almıyor olması da gerekmektedir. yardımdan kast edilenin nakdi yani para yardımı olduğunu da ifade etmek isteriz. 

Ayrıca adayların Türk vatandaşı olmaları ve 18 yaşından da büyük olmaları gerekmektedir. Başvuracak adayların ayrıca belediyeler tarafından belirlenen özel şartları da taşımaları gerekmektedir. 

Son Başvuru Tarihi

Bu ilana başvuru yapacak adaylar için son başvuru tarihi 19 Şubat olarak belirlenmiştir. Başvuru için İŞKUR’un resmi internet sitesi kullanılabilecektir. Bunun yanı sıra İŞKUR il müdürlüklerine bizzat giderek başvurular da yapılabilir. 

Adayların aranan şartları taşımamalarına rağmen taşıyor gibi beyanda bulunmaları durumunda başvuruları kabul edilmeyecektir. Bunun yanı sıra başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular da değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu sebeple 19 Şubat mesai bitimine kadar adayların başvurularını eksiksiz bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Başvurular yapıldıktan sonra kurumlar tarafından değerlendirme yapılacaktır.

Yorumlar (0)